Naujienų srautas

Pasaulyje2012.07.18 08:38

ES griežtina Rumunijos kontrolę

ELTA 2012.07.18 08:38

Rimtai sunerimusi dėl teisinio valstybingumo Rumunijoje, Europos Sąjunga (ES) griežtina šalies kontrolę.

Rimtai sunerimusi dėl teisinio valstybingumo Rumunijoje, Europos Sąjunga (ES) griežtina šalies kontrolę.

Vyriausybės vadovas Victoras Ponta privalo iki metų pabaigos ištaisyti klaidas, to reikalauja Briuselis pažangos ataskaitoje, kuri turėtų būti pateikta trečiadienį, praneša agentūra AP.

Rumunija, kaip ir Bulgarija, nuo narystės ES pradžios 2007-aisiais yra reguliariai kontroliuojamos – tikrinama šalių pažanga reformuojant valstybės sistemą. Rumunijos vyriausybė pastaruoju metu priėmė keletą prieštaringų sprendimų, susijusių su teisiniu valstybingumu ir todėl, anot Europos Komisijos, ligšiolinio kontrolės režimo nepakanka. Bulgarijai kontrolė tuo metu bus sušvelninta.

Sprendimas dėl prieštaringai vertinamo apkaltos proceso prezidentui Traianui Basescu „sustiprino abejones“, ar Bukareštas tikrai žengia „negrįžtamu“ reformų keliu, teigiama pažangos ataskaitoje. Kad būtų atkurtas ES partnerių pasitikėjimas, esą būtini įrodymai, kad „teisė yra aukščiau partinių interesų ir kad visiškai pripažįstamas teisinis valstybingumas“.

Europos Komisijos vadovas Jose Manuelis Barroso praėjusią savaitę išsikvietė į Briuselį Rumunijos premjerą ir paragino jį atšaukti prieštaringus skubotus sprendimus.

Rumunijos konstitucinis teismas prieš kelias dienas patvirtino parlamento sprendimą dėl prezidento nušalinimo nuo pareigų. Todėl liepos 29-ją bus surengtas referendumas šiuo klausimu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi