Pasaulyje

2019.02.07 17:29

Po diplomatinio apsistumdymo, italai siūlo Prancūzijai sėsti prie derybų stalo

ELTA2019.02.07 17:29

Prancūzijai atšaukus konsultacijoms savo ambasadorių Romoje, Italijos vicepremjeras Matteo Salvinis pasiūlė surengti susitikimą tarp abiejų kaimyninių šalių vyriausybių.

„Mes nenorime su niekuo ginčytis, mes nesuinteresuoti polemika: mes esame konkretūs asmenys ir giname italų interesus, – ketvirtadienį pareiškė M. Salvinis, kuris yra ir vidaus reikalų ministras. – Mes pasirengę susitiksi su E. Macronu ir Prancūzijos vyriausybe, susėsti prie vieno stalo“. Kaip vidaus reikalų ministras jis, be to, reikalauja iš Prancūzijos sustabdyti pabėgėlių grąžinimus pasienyje.

Prancūzija po kelias savaites trukusių ginčų su Italija atšaukė savo ambasadorių konsultacijų. Paryžius prieš tai su pasipiktinimu reagavo į Italijos vicepremjero Luigio Di Maio susitikimą su „geltonųjų liemenių“ atstovais Prancūzijoje. Tai yra „nauja provokacija“, kuri „nepriimtina tarp kaimyninių šalių ir partnerių Europos Sąjungos širdyje“, – Paryžiuje pareiškė Užsienio reikalų ministerijos atstovė.

L. Di Maio prieš tai netoli Paryžiaus susitiko su Prancūzijos protesto judėjimo atstovu Christophe'u Chalenconu bei keliais „geltonųjų liemenių“ kandidatais rinkimuose į Europos Parlamentą, kurie vyks gegužės pabaigoje. Politiko biuras po to pranešė, kad su kandidatais „ateinančiomis savaitėmis“ Romoje įvyks dar vienas susitikimas. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.