Pasaulyje

2019.02.07 16:58

Rusija grasina ieškiniu „Google“, kurios žemėlapiuose Krymas nepriklauso šaliai

BNS 2019.02.07 16:58

Rusijos Valstybės Dūma kreipsis į Generalinę prokuratūrą ir telekomunikacijų priežiūros tarnybą „Roskomnadzor“, jeigu interneto milžinė „Google“ nepatenkins Maskvos reikalavimo aneksuotą Krymo pusiasalį žymėti kaip Rusijai priklausančią teritoriją, ketvirtadienį pareiškė vienas aukšto rango įstatymų leidėjas.

Rusija atplėšė Krymą nuo Ukrainos 2014 metų kovą, pasiuntusi į pusiasalį savo pajėgas po Kijeve įvykusio provakarietiško Maidano sukilimo, nuvertusio Kremliaus palaikomą vyriausybę. Dėl šio žingsnio, nepripažįstamo Ukrainos ir tarptautinės bendruomenės, Europos Sąjunga ir JAV paskelbė Rusijai griežtų ekonominių sankcijų, tačiau Maskva teigia, kad ši tema yra visam laikui uždaryta ir kad Krymas yra jos teritorija.

Kalifornijoje įsikūrusios „Google“ žemėlapiuose Krymas žymimas kaip ginčijama teritorija.

Valstybės Dūmos saugumo komiteto pirmininkas Vasilijus Piskariovas sakė naujienų agentūrai „Interfax“: „Jeigu („Google“ savo žemėlapių) nepataisys, perduosime medžiagą generaliniam prokurorui ir „Roskomnadzor“, kad reaguotų ir imtųsi priemonių – jos yra numatytos, yra baudos.“

Pasak jo, bendrovės atsisakymas pripažinti Krymą Rusijos dalimi yra „neleistinas“ ir „šiurkštus Rusijos įstatymų pažeidimas“.

V. Piskariovas pridūrė, kad tuo atveju, jeigu „Google“ neįvykdys Maskvos reikalavimų, generalinis prokuroras gali sustabdyti įmonės veiklą Rusijoje iki trijų mėnesių.

„Tai yra, įstatymas numato įgaliojimus pareikalauti pašalinti teisės pažeidimus. Jeigu jie nebus pašalinti, bus galima taikyti reagavimo priemones, – aiškino įstatymų leidėjas. – Tai tiesiog neleistina. Krymo gyventojai balsavo už prisijungimą prie Rusijose, bet žemėlapiuose mato, kad Krymas – ne Rusijos. Šį pažeidimą reikia skubiai pašalinti.“

Sausio 24 dieną Valstybės Dūmos pirmininkas Viačeslavas Volodinas įpareigojo iškviesti į Rusijos parlamento žemuosius rūmus „Google“ atstovus, kad jie būtų informuoti apie šalies poziciją, jog Krymas yra Rusijos teritorija.

Tuo metu Dūmos informacijos politikos ir ryšių komiteto pirmininkas Leonidas Levinas tą pačią dieną nurodė, kad „Google“ savo žemėlapiuose Krymo nežymi kaip Ukrainos teritorijos.

„Kai ši informacija pateko į žiniasklaidą, su mumis susisiekė bendrovės „Google“ oficialusis atstovas ir oficialiai patvirtino, kad Rusijos Federacijos teritorijoje bendrovės „Google“ žemėlapiuose Krymas rodomas kaip priklausantis Rusijai, o užsienyje – rodomas kaip ginčijamos teritorijos“, – sakė L. Levinas.