Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Pasiruošimas Sirijos puolimui: JAV lėktuvnešis artėja prie Raudonosios jūros

DELFI.lt 2015.09.08 13:45

JAV karinio jūrų laivyno atominis lėktuvnešis „USS Nimitz“ bei kiti puolimo grupei priklausantys laivai plaukia į vakarus Raudonosios jūros link, kur, reikalui esant, prisidėtų prie ribotos JAV karinės operacijos Sirijoje, patvirtino JAV gynybos pareigūnai, skelbia „The Telegraph“.

JAV karinio jūrų laivyno atominis lėktuvnešis „USS Nimitz“ bei kiti puolimo grupei priklausantys laivai plaukia į vakarus Raudonosios jūros link, kur, reikalui esant, prisidėtų prie ribotos JAV karinės operacijos Sirijoje, patvirtino JAV gynybos pareigūnai, skelbia „The Telegraph“.

„Nimitz“ lėktuvnešio puolimo grupė, kuriai dar priklauso keturi eskadriniai minininkai ir vienas kreiseris, kol kas oficialių nurodymų plaukti į Viduržemio jūros rytines teritorijas nėra gavę, tačiau juda Arabijos jūra į vakarus, tad, esant reikalui, gali nedelsiant prisidėti prie karinės operacijos. Kol kas neaišku, kada JAV karinio jūrų laivyno laivai įplauks į Raudonąją jūrą (sekmadienio vakarą tikslo jie dar nebuvo pasiekę), patvirtino vienas pareigūnas.

„Kalbame apie maksimalų pasirengimą, mūsų pajėgos turi būti po ranka, kad, reikalui esant, galėtume kliautis lėktuvnešio grupe“, – sakė pareigūnas.

JAV prezidentas Barackas Obama šeštadienį laikinai atidėjo galimą prie Sirijos pakrantės esančių eskadrinių minininkų raketinį puolimą – laukiama Kongreso palaiminimo. Toks JAV prezidento sprendimas gali reikšti, jog karinių veiksmų prieš Siriją nebus imtasi dar mažiausiai devynias dienas.

Sprendimas kol kas nesiimti karinių veiksmų kariuomenės pareigūnams suteikia daugiau laiko nuspręsti, kurie šalies karinio jūrų laivyno laivai ir ginkluotė turėtų laukti nurodymų regione, o kurių reikėtų atsisakyti. JAV gynybos pareigūnai ir toliau atkakliai tvirtina, jog šalies planuose – ribotas karinis atsakas į Sirijos valdančiojo režimo veiksmus; esą bus puolami tik konkretūs taikiniai.

JAV karinis jūrų laivynas per praėjusią savaitę laivų skaičių Viduržemio jūroje padvigubino – prie iki tol regione patruliavusių trijų eskadrinių minininkų prisijungė dar du. Visi penki eskadriniai minininkai apginkluoti apie 200 „Tomahawk“ raketų, skelbia pareigūnai.

„Nimitz“ lėktuvnešio vadovaujama puolimo grupė anksčiau vykdė misiją ir Indijos vandenyne, kur prisidėjo prie JAV operacijų Afganistane, iš ten turėjo vykti į rytus aplink Aziją į gimtąjį Evereto uostą Vašingtone, vadovavimą grupei turėjo perimti kitas lėktuvnešis – „USS Jarry S. Truman“.

Atsižvelgus į Sirijoje susiklosčiusią situaciją, JAV kariuomenės pareigūnai nusprendė pakeisti „Nimitz“ maršrutą ir nukreipti jį Raudonosios jūros link, galbūt ir į Viduržemio jūrą.

JAV karinis jūrų laivynas taip pat priėmė sprendimą pasiųsti desantinį laivą „USS San Antonio“ su 300 jūros pėstininkų įgula ir itin modernia komunikacijos įranda, kuris prisijungtų prie penkių eskadrinių minininkų kompanijos. „USS San Antonio“ taip pat priverstas nukrypti nuo ankstesnės misijos, turėjusios vykti toliau į vakarus.

Kitas JAV pareigūnas sakė, jog „USS San Antonio“ buvo paprašyta prisidėti prie misijos ir atlikti plaukančios bazės funkciją – esą laivas, esant reikalui, pasitarnautų kaip laikina specialiųjų operacijų pajėgų bazė. Jis taip pat būtų naudingas vykdant evakuaciją.

Desantinis laivas „USS Kearsarge“, priklausantis tai pačiai grupei kaip ir „San Antonio“, šiuo metu taip pat yra pakeliui į Raudonąją jūrą (prieš tai buvo užsukęs į uostą Jungtiniuose Arabų Emyratuose). Daugiau jokių oficialių nurodymų laivo vadovybė negavo, teigia pareigūnai.

„USS Kearsarge“, gabenantis šešis vertikalaus kilimo ir tūpimo reaktyvinius lėktuvus „AV-8B Harriers“, 10–12 „V-22 Ospreys“ lėktuvų ir sraigtasparnių, atliko itin svarbų vaidmenį per 2011 metų antskrydžius Libijoje. Du iš minėtojo laivo pakilę „V-22 Ospreys“ lėktuvai minėtosios operacijos metu padėjo išgelbėti numušto F-15 naikintuvo pilotą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi