Naujienų srautas

Pasaulyje2019.02.07 15:36

Rusijos policija sulaikė daugiau Jehovos liudininkų

LRT.lt 2019.02.07 15:36

Dviejuose Rusijos regionuose policija suėmė Jehovos liudininkų religinei bendruomenei priklausančių žmonių, praneša RFE/RL. Rusijos Aukščiausiasis teismas 2017-aisiais nusprendė, kad bendruomenė yra ekstremistinė organizacija, o vakar buvo nuteistas pirmasis jos narys, kuriam teismas skyrė šešerius metus kalėjimo.

Vidaus reikalų ministerijos padalinys Chantų-Mansijisko rajone Sibire ketvirtadienį išplatino pranešimą, kuriame teigia, kad suimtieji, įtariama, „skelbė savo viršenybę kitų piliečių, ne Jehovos liudininkų, atžvilgiu“.

Pranešime nenurodoma nei kiek žmonių suimta, nei kada jie suimti. Jame nurodoma, kad suimtieji įtariami organizavę nelegalius susibūrimus, kuriuose „propagavo ekstremistines idėjas ir verbavo naujus narius į uždraustą religinę grupuotę“.

Kitas Vidaus reikalų ministerijos padalinys Mordovijoje pranešė, kad ketvirtadienį įvyko „plataus masto operacija“, kuria siekta sustabdyti Jehovos liudytojų „nelegalią veiklą“. Buvo „sulaikyti grupės organizatoriai ir pradėtas tyrimas“. Kiek žmonių sulaikyta, nenurodoma.

Trečiadienį Oriolo miesto Rusijos pietuose teismas nuteisė Danijos pilietį Dennisą Christenseną už „ekstremistinės organizacijos veiklos organizavimą“. Jis buvo suimtas 2017-ųjų gegužės mėnesį.

Žmogaus teisių organizacijos, Europos Sąjunga ir JAV sukritikavo teismo sprendimą ir paragino Rusiją gerbti religijos laisvę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi