Naujienų srautas

Pasaulyje2019.02.07 14:03

J. Guaido tikisi, kad Vatikano tarpininkavimas padės sureguliuoti padėtį Venesueloje

ELTA 2019.02.07 14:03

Venesuelos opozicijos lyderis Juanas Guaido tikisi, kad Vatikano tarpininkavimas sureguliuojant padėtį Venesueloje paskatins prezidentą Nicolą Madurą atsisakyti valdžios. Tai ketvirtadienį pranešė laikraštis „La Nacion“.

Leidinio žiniomis, J. Guaido kreipėsi į popiežių Pranciškų, prašydamas „atverti N. Madurui akis“, kad šis suvoktų būtinybę „perduoti valdžią“. „Tai padėtų stabilizuoti padėtį šalyje“, – cituoja opozicijos lyderį „La Nacion“.

Pasak J. Guaido, turint omenyje „didelį Vatikano ir popiežiaus moralinį autoritetą“, dabar N. Madurą remiantys valdininkai ir kariškiai gali greičiau sutikti priimti opozicijos lyderio pasiūlytą amnestiją.

Anksčiau buvo pranešta, kad N. Maduras kreipėsi į popiežių Pranciškų, prašydamas padėti sureguliuoti politinę krizę šalyje. Pontifikas savo ruožtu pareiškė esąs visos venesueliečių tautos pusėje. Vatikanas pabrėžė, kad yra pasirengęs imtis tarpininko vaidmens, jeigu to paprašys abi pusės.

Sausio 23 d. Venesuelos opozicijos lyderis J. Guaido, kurio paskyrimą į parlamento pirmininko postą dviem dienomis anksčiau anuliavo šalies Aukščiausiasis teismas, pasiskelbė laikinuoju Venesuelos prezidentu. Tą pačią dieną JAV pripažino jį laikinuoju valstybės vadovu. Dabartinis prezidentas N. Maduras pavadino tai mėginimu įvykdyti perversmą ir pareiškė nutraukiąs diplomatinius santykius su JAV.

Netrukus J. Guaido laikinuoju Venesuelos prezidentu pripažino Limos grupės šalys išskyrus Meksiką, taip pat Australija, Albanija, Gruzija, Izraelis, Amerikos Valstybių Organizacija. Daugelis ES narių palaiko Venesuelos parlamentą ir reiškia viltį, kad, siekiant sureguliuoti krizę, šalyje bus surengti rinkimai. N. Madurą parėmė Rusija, Baltarusija, Bolivija, Iranas, Kinija, Kuba, Nikaragva, Salvadoras, Sirija ir Turkija. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi