Pasaulyje

2019.02.07 13:19

Maskva žada priešintis JAV raketų dislokavimui Baltijos šalyse

BNS, LRT.lt 2019.02.07 13:19

Rusijos užsienio reikalų viceministras Sergejus Riabkovas ketvirtadienį pareiškė darysiantis viską, kad JAV nedislokuotų Baltijos šalyse trumpojo ir vidutinio nuotolio raketų, Maskvai ir Vašingtonui pasitraukus iš svarbaus Šaltojo karo laikų nusiginklavimo susitarimo.

„Dėsiu visas pastangas, kad užkirsčiau kelią viskam, ką paminėjote“, – per spaudos konferenciją pareiškė S. Riabkovas, paklaustas, ką darytų Rusija, jeigu JAV dislokuotų raketas Baltijos valstybėse, ypač Estijoje.

„Esu tikras, kad visi mes, turintys tam tikrą vaidmenį užsienio politikoje, gynybos ir saugumo srityse, dirbsime kaip viena komanda ir neleisime susiklostyti padėčiai, kuri reikštų galą viskam, kas ištisus dešimtmečius sudarė Europos saugumo sąvoką“, – nurodė viceministras.

JAV šeštadienį formaliai pasitraukė iš Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų (INF) sutarties, kuri draudžia sausumoje dislokuoti raketas, galinčias skrieti nuo 500 iki 5 500 kilometrų. JAV administracija tokį žingsnį motyvavo, sakydama, kad Rusija pažeidė 1987-aisiais pasirašytą sutartį.

Rusija, atsakydama, taip pat pasitraukė iš sutarties.