Naujienų srautas

Pasaulyje2019.02.07 11:50

JAV prezidentas žada, kad IS neteks visos teritorijos Irake ir Sirijoje

BNS 2019.02.07 11:50

JAV prezidentas Donaldas Trumpas trečiadienį sakė, kad „Islamo valstybės“ (IS) grupuotė iki kitos savaitės bus netekusi visos kadaise savo kontroliuotos teritorijos Irake ir Sirijoje. 

„JAV kariuomenė, mūsų koalicijos partnerės ir Sirijos demokratinės pajėgos (SDF) iš esmės išlaisvino visą IS grupuotės anksčiau kontroliuotą teritoriją Sirijoje ir Irake“, – sakė D. Trumpas, kalbėdamas Globalios koalicijos nugalėti IS ministrų susitikime Vašingtone.

„Jų žemės nebeliko. Tai svarbus veiksnys - jų žemės neliko“, – sakė JAV vadovas.

JAV prezidentas kreipėsi į pareigūnus iš daugiau kaip 70 šalių, susirinkusių aptarti kovos su IS klausimus. Tarp susirinkusiųjų buvo užsienio reikalų ministrai iš Turkijos, Prancūzijos, Saudo Arabijos, Jordanijos, Maroko ir Irako. 

Dar pernai gruodį JAV prezidentas skelbė apie JAV pajėgų išvedimą iš Sirijos, nes JAV „sutriuškino IS Sirijoje“, pridurdamas, kad tai buvo vienintelė priežastis, dėl kurios JAV kariai buvo Sirijoje. Tokį D. Trumpo pareiškimą kritiškai vertino kiti pasaulio lyderiai, teigdami, kad kova su IS dar toli gražu nėra baigta. Trečiadienį kalbėdamas D. Trumpas neatsisakė savo sprendimo susigrąžinti karius namo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi