Pasaulyje

2019.02.07 11:43

D. Trumpas demokratų tyrimą dėl Rusijos kišimosi į rinkimus vadina kenksmingu

BNS2019.02.07 11:43

JAV Kongreso Atstovų Rūmų sprendimas atnaujinti tyrimą dėl įtariamo Rusijos kišimosi į 2016 metų prezidento rinkimus kenkia valstybei, ketvirtadienį pareiškė amerikiečių prezidentas Donaldas Trumpas.

„Tai tikrai kenkia mūsų šaliai“, – sakė jis žurnalistams. Atstovų Rūmų narys Adamas Schiffas neseniai paskelbė, kad jo vadovaujamas Žvalgybos komitetas atnaujina tyrimą dėl įtariamo Rusijos kišimosi į rinkimus ir galimo D. Trumpo sąmokslo su Maskva.

D. Trumpas, kuris ir anksčiau negailėjo kritikos A. Schiffui, šįkart pavadino jį „politikieriumi, besistengiančiu pelnyti sau vardą“. „Šiam (tyrimui atnaujinti) nebuvo jokių priežasčių. Nė vienas kitas politikas neturi to išgyventi. Tai vadinama prezidento persekiojimu, ir tai yra liūdna“, – pareiškė D. Trumpas.

A. Schiffo išplatintame pareiškime pabrėžiama, kad jo komitetas „išsamiai ištirs Rusijos ir kitų užsienio subjektų mėginimus paveikti JAV politinius procesus 2016 metų rinkimų metu ir po jų“. Be Rusijos veiksmų bus siekiama „ištirti bet kokius patikimus pareiškimus, kad finansiniai ir kiti interesai yra prezidento ar dar kieno nors administracijoje priimamų sprendimų varomoji jėga“, sakoma pareikšime.

Jame priduriama, kad bus tiriami ir Rusijos, Saudo Arabijos ar kitų šalių galimi įtakos svertai Vašingtonui. 2018 metais panašų tyrimą atlikęs Žvalgybos komitetas priėjo išvadą, jog, nepaisant pastangų, Maskvai nepavyko pakreipti balsavimo rezultatų. Be to, nebuvo aptikta įrodymų, kad D. Trumpo rinkimų kampanija buvo susimokiusi su Rusija.

Atstovų Rūmus tuomet kontroliavo respublikonai, o lapkritį įvykusius kadencijos vidurio rinkimus laimėjus demokratams, jie perėmė žemųjų Kongreso rūmų kontrolę ir atnaujino minėtą tyrimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.