Pasaulyje

2019.02.06 16:57

Per D. Trumpo pranešimą Kongreso narės vilkėjo baltai – taip reiškė moterišką solidarumą

LRT.lt 2019.02.06 16:57

JAV prezidentui Donaldui Trumpui skaitant metinį pranešimą, Kongreso salėje buvo gausu baltai apsirengusių moterų. Tokiu būdu demokratų partijos politikės išreiškė solidarumą viena kitai ir atidavė pagarbą prieš jas Kongrese dirbusioms moterims.

Vilkėti baltus drabužius ir taip išreikšti moterų tarpusavio solidarumą, paskatino Kongreso Demokratų moterų darbo grupė. Tuo tarpu pirmoji ponia Melania Trump ir prezidento dukra Ivanka vilkėjo juodai, praneša „CNN“.

Per praėjusiais metais vykusius kadencijos vidurio rinkimus, į Kongresą pateko rekordinis moterų skaičius – 102. Net 90 iš jų yra Demokratų partijos atstovės. Ši tendencija įprasta JAV politikoje, kur didžiąją dalį respublikonų partijos senatorių ir kongresmenų sudaro vyrai, rašo „ITV.com“.

Vilkėdamos baltos spalvos drabužius, Kongreso narės išreiškė tarpusavio solidarumą ir pagerbė prieš jas šias pareigas ėjusias politikes. Balta spalva buvo JAV veikusios vadinamųjų sufragečių grupės simboliu. Aktyvistės kovojo už moterų teises, o baltą spalvą naudojo išreikšti tyrumą ir neagresyvumą protestuojant.

„Baltos spalvos vilkėjimas siunčia pagarbią solidarumo tarp moterų žinią ir rodo, kad mes neatiduosime savo sunkiai iškovotų teisių“, – CNN sakė Kongreso narė Loisa Frankel.

Baltus drabužius vilkėjo 1969 m. pirmoji į Kongresą išrinkta moteris Shirley Chisholm, vėliau tą patį darė pirmoji vice-prezidente nominuota Geraldine Ferraro, rašo „CNN“. Baltos spalvos aprangą per rinkiminę kampaniją dažnai dėvėjo ir kandidatė į prezidentus Hillary Clinton.

Prezidentas D. Trumpas savo kalboje atkreipė dėmesį į demokrates ir pabrėžė, kad moterys užima vis daugiau pareigų naujai kuriamose darbo vietose visose JAV. Tai sukėlė audringą politikių reakciją, kurios atsistojo iš savo vietų ir sveikino vienos kitas.

Tada jis paminėjo, kad praėjus šimtmečiui po konstitucijos pakeitimų, suteikusių balsavimo teisę moterims, šiandien JAV Kongrese yra daugiau moterų nei kada nors anksčiau. „Tai yra puiku“, – D. Trumpą cituoja „ITV.com“.

Keli kongresmenai taip pat vilkėjo baltus drabužius, daug politikų savo palaikymą išreiškė segėdami baltos spalvos kaspinus.