Pasaulyje

2019.02.06 11:45

Žiniasklaida: Didžiosios Britanijos ministrai slapta tarėsi dėl „Brexito“ atidėjimo

ELTA 2019.02.06 11:45

Didžiosios Britanijos vyriausybė slapta aptarė planus dėl jų šalies išstojimo iš Europos Sąjungos atidėjimo aštuoniomis savaitėmis, vėlų antradienį pranešė laikraštis „The Telegraph“. 

Kaip skelbė laikraštis, ministrai norėtų atidėti „Brexitą“ dviem mėnesiais, jei ministrės pirmininkės Theresos May ir ES suderėtas pasitraukimo susitarimas bus patvirtintas šalies parlamente, kad būtų pakankamai laiko priimti reikalingus teisės aktus.

Didžiosios Britanijos išstojimas iš ES numatytas kovo 29 d. Išstojimo atidėjimas reikštų, kad Didžioji Britanija iš ES pasitrauktų gegužės 24 d. 

Nors premjerė Th. May nuolat kartojo ketinanti įgyvendinti „Brexitą“ laiku, Didžiosios Britanijos iždo kancleris Philipas Hammondas ir tarptautinės prekybos sekretorius Liamas Foxas neseniai užsiminė, kad „Brexitas“ gali būti atidėtas, kad galėtų būti užbaigtas ir įformintas susitarimas. 

Ketvirtadienį Th. May vyks į Briuselį derybų su Europos Komisijos pirmininku Jeanu-Claude'u Junckeriu ir Europos Vadovų Tarybos pirmininku Donaldu Tusku. Premjerė sieks „Brexito“ sutarties pakeitimų, kurie galėtų įtikinti britų parlamentarus patvirtinti susitarimą dėl šalies išstojimo sąlygų.