Pasaulyje

2019.02.05 19:45

D. Trumpas sako esąs pasirengęs pasienyje su Meksika suformuoti „gyvąją sieną“ iš karių

BNS 2019.02.05 19:45

JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį pareiškė esąs pasirengęs kovai su nelegaliais migrantais, bandančiais patekti į jo šalį per sieną su Meksika, pasitelkti daugybę karių ir suformuoti iš jų „gyvąją sieną“.

„Daugybė žmonių ateina iš Meksikos, tikėdamiesi užtvindyti mūsų pietinę sieną. Pasiuntėme ten papildomų karinių pajėgų. Sukursime „gyvąją sieną“, jei tai bus būtina. Jei turėtume tikrą sieną, tai (nelegalių imigrantų srautas) liautųsi buvęs mums svarbiu įvykiu“, – parašė D. Trumpas socialiniame tinkle „Twitter“.

Kiek anksčiau Jungtinių Valstijų lyderis yra pareiškęs, kad problemų mastas JAV ir Meksikos pasienyje viršija Afganistano humanitarinės krizės mastą. Prezidentas aiškino, kad prie krizės pasienyje smarkiai prisidėjo narkotikų kontrabanda.

Sausio pabaigoje demokratai ir respublikonai sudarė trumpalaikį susitarimą, atveriantį kelią iki vasario 15-osios iš naujo atidaryti federalines institucijas ir užbaigti ilgiausią visų laikų JAV vyriausybės uždarymą.

Federalinės įstaigos iš dalies buvo uždarytos, nes demokratai, įnirtingai besipriešinantys D. Trumpo reikalavimui skirti lėšų sienos Meksikos pasienyje statyboms, blokuoja nutarimą dėl vyriausybės finansavimo.

Vis dėlto klausimas dėl 5,7 mlrd. dolerių (apie 5 mlrd. eurų) sumos, reikalingos planui finansuoti, kol kas neišspręstas.