Pasaulyje

2019.02.05 16:03

Turkija skirs milijoninį atlygį už karius, kurie po pučo pabėgo į Graikiją

ELTA 2019.02.05 16:03

Turkija paskelbė skirsianti atlygį už informaciją, padėsiančią sučiupti aštuonis karius, kurie po žlugusio 2016 metų pučo pabėgo į Graikiją. Atlygio dydis – po 4 mln. lirų (670 000 eurų) už kiekvieną karį. Turkijos vidaus reikalų ministerija, be to, įtraukė karius į labiausiai ieškomų „teroristų“ Raudonąjį sąrašą, pranešė valstybinė naujienų agentūra „Anadolu“.

Turkija teigia, kad minėti aštuoni vyrai dalyvavo mėginant įvykdyti perversmą Turkijoje ir po to sraigtasparniu pabėgo į Graikiją, kur pasiprašė prieglobsčio. Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas reikalauja karius išduoti.

Karių likimas jau seniai yra ginčytina tema tarp Turkijos ir Graikijos.

Graikijos teismai atmeta prašymą išduoti karius ir tai argumentuoja žmogaus teisių padėtimi Turkijoje. Trims kariškiams prieglobstis jau suteiktas. Manoma, kad bus patenkinti ir likusiųjų prašymai.

Turkijos vadovybė dėl pučo kaltina JAV gyvenančio pamokslininko Fethullaho Guleno judėjimą. Nuo tada žinybos aktyviai kovoja su tariamais jo šalininkais. R. T. Erdoganas savaitgalį interviu pabrėžė, kad kova su F. Guleno judėjimu dar toli gražu nebaigta.