Pasaulyje

2019.02.05 15:04

D. Britanijos premjerė Th. May vyks į Briuselį derėtis dėl „Brexito“

ELTA 2019.02.05 15:04

Didžiosios Britanijos vyriausybės vadovė Theresa May ketvirtadienį vyks į Briuselį, kur vis dėlto mėgins rasti sprendimą dėl tvarkingo savo šalies išstojimo iš ES. Tai antradienį paskelbė Europos Komisijos atstovas. Numatytas Th. May susitikimas su Komisijos pirmininku Jeanu Claude'u Junckeriu.

Th. May yra paskelbusi, kad Briuselyje sieks „Brexito“ sutarties pakeitimų. Londone ypač prieštaringai vertinamas vadinamasis „backstop“ - atviros sienos garantija tarp ES narės Airijos ir Didžiajai Britanijai priklausančios Šiaurės Airijos. Didžioji Britanija nori kovo 29-ąją palikti ES. Antradienį Th. May Šiaurės Airijoje sakys kalbą „Brexito“ ir „backstop“ tema.

Tuo tarpu britų transporto sekretorius Chrisas Graylingas pareiškė, kad Didžiosios Britanijos išstojimas iš ES nebus atidėtas. „Aš dalyvavau kiekviename kabineto posėdyje, juose nebuvo jokių pokalbių dėl išstojimo atidėjimo po kovo 29-osios“, - sakė jis interviu laikraščiui „Telegraph“. 

Ch. Graylingas pabrėžė, kad Jei Didžioji Britanija paliks ES be sutarties, atsakomybę dėl to turės prisiimti Briuselis. „Jei ji (ES) nėra pasirengusi kompromisams, jei ji nėra pasirengusi su mumis bendradarbiauti, kad rastų bendrą pagrindą, tai atsakyti teks jai“.

ES atmeta naujas derybas dėl sutarties.