Pasaulyje

2019.02.05 11:15

Ruošiantis prezidentų susitikimui,JAV pasiuntinys vyksta į Š. Korėją

ELTA 2019.02.05 11:15

JAV specialusis pasiuntinys Šiaurės Korėjai trečiadienį vyks į Pchenjaną derybų dėl artėjančio ir labai laukiamo antrojo JAV prezidento Donaldo Trumpo ir Šiaurės Korėjos vadovo Kim Jong-uno susitikimo, skelbė JAV valstybės departamentas.

Vėliau šį mėnesį vyksiantis abiejų šalių vadovų susitikimas bus jau antrasis. Pirmasis susitikimas vyko pernai Singapūre ir tai buvo pirmas kada nors surengtas pareigas einančio JAV prezidento ir Šiaurės Korėjos vadovo susitikimas. 

Specialusis JAV pasiuntinys Šiaurės Korėjai Stephenas Biegunas trečiadienį išvyks į Pchenjaną ir susitiks su Šiaurės Korėjos pareigūnu Kim Hyok Cholu. 

Departamento pranešime priduriama, kad, be pasiruošimo antrajam abiejų šalių vadovų susitikimui, S. Bieguno susitikimai su Kim Hyok Cholu „padės paskatinti tolesnę pažangą įgyvendinant įsipareigojimus, kuriuos Singapūre prisiėmė Kim Jong-unas: užbaigti denuklearizaciją, pakeisti JAV ir Šiaurės Korėjos santykius bei kurti ilgalaikę taiką Korėjos pusiasalyje.„

Singapūre vykusiame susitikime Šiaurės Korėjos vadovas pasižadėjo siekti Korėjos pusiasalio denuklearizacijos, tačiau pažanga nuo to laiko buvo maža, nes abi pusės nesutaria, ką tiksliai tai reiškia. 

D. Trumpas teigė, kad šią savaitę paskelbs tikslų antrojo susitikimo laiką ir vietą. Interviu JAV televizijos tinklui CBS prezidentas sakė, kad artėjančio jo susitikimo su Kim Jong-unu data ir vieta jau yra sutartos, ir jis jas paskelbs prieš antradienį skaitydamas metinį savo pranešimą arba jo skaitymo metu.