Naujienų srautas

Pasaulyje2019.02.05 10:57

Nauji Kiaulės metai Honkonge gali sumažinti šernų populiaciją

Daugiausiai gyventojų pasaulyje turinti Kinija jau sutiko naujuosius Kiaulės metus, bet ne visur šis rožinis personažas kelia vien džiaugsmą ir apetitą. Honkonge – vienoje tankiausiai pasaulyje gyvenamų teritorijų iškilo problemų dėl artimiausių kiaulės giminaičių – šernų.  

Pagal gamtosaugos taisykles šie šernai turėtų būti laukiniai, bet jie gyvena Honkongo parkuose, o tai reiškia, kad labai dažnai susiduria su vietos gyventojais ir turistais.

Laimei, rimtų incidentų Honkongo Aberdyno gamtos parke neužfiksuota, bet visame Honkonge nusiskundimų dėl laukinių, o iš tikrųjų beveik prijaukintų šernų nuolat daugėja ir jie jau skaičiuojami šimtais.

Vietos gamtosaugininkai savanoriai bando įtikinti parkų lankytojus nešerti šernų, nes tai kenkia ir patiems miško gyvūnams, bet, atrodo, tokią kampaniją reikėjo pradėti gerokai anksčiau.

„Dabar dauguma Honkongo šernų visai nebijo žmonių. Taip yra todėl, kad nemažai žmonių juos šeria ir jie praranda natūralius maitinimosi instinktus, tampa priklausomi nuo žmonių ir jų maisto“, – sakė Laukinių šernų komiteto narys Roni Vong.

Kol kas šernų medžioklė Honkonge dar neplanuojama, bet jei padėtis nesikeis, Kiaulės metai vietos šernams gali būti ne itin laimingi. Kita vertus reikėtų nepamiršti kad Honkongas yra ketvirta pagal gyventojų tankumą teritorija pasaulyje kur vienam kvadratiniam kilometrui tenka beveik 7 tūkst. kinų, Lietuvoje šis rodiklis yra 43 žmonės.

Plačiau žiūrėkite reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi