Pasaulyje

2019.02.05 15:31

Gaisras Paryžiuje nusinešė 10 žmonių gyvybes, suimta įtariama padegėja

Mažiausiai 10 žmonės žuvo, apie 30 sužeista per gaisrą daugiabutyje pietvakarių Paryžiuje. Antradienį buvo suimta viena moteris, galimai sukėlusi gaisrą, o policija tiria šią nelaimę kaip potencialų tyčinį padegimą, paskelbė vietos prokuroras.

Kalbėdamas įvykio vietoje Paryžiaus prokuroras Remy Heitzas pareiškė, kad buvo areštuota moteris, gyvenusi užsiliepsnojame daugiabutyje sostinės prabangiame 16-ajame rajone, Erlangerio gatvėje. „Vienas asmuo buvo areštuotas – tai moteris. Šiuo metu ji yra areštinėje“, – sakė R. Heitzas. Pasak jo, buvo iškelta baudžiamoji byla dėl tyčinio padegimo ir gyvybės atėmimo.

Tarp sužeistųjų ir ugniagesiai. 8-nių aukštų pastate gaisras apėmęs 7 ir 8 aukštus, ugnį gęsino apie 200 ugniagesių.

Pasak ugniagesių, liepsnos įsiplieskė 1 val. nakties (2 val. Lietuvos laiku), ir apėmė pastato paskutinius – septintą ir aštuntą aukštus. Pranešama, kad tarp daugiau nei trisdešimties sužeistųjų – šeši ugniagesiaii. Kai kurie nukentėjusieji slėpėsi ant aplinkinių pastatų stogų, tad juos teko gelbėti. 

Apytiksliai 5 val. vietos laiku ugniagesiai baigė evakuoti visus daugiabučio gyventojus, tačiau gaisras dar nebuvo užgesintas. Du kaimyniniai pastatai taip pat evakuoti.

Teisėsauga įtaria padegimą, nors teigia, kad tyrimas tik pradėtas.

Į įvykio vietą atvykęs Prancūzijos vidaus reiklaų ministras dėkojo ugniagesiams už operatyvų ir pasiaukojantį darbą, gelbėjant gyvybes. Pastatas, kuriame įvyko nelaimė, yra ramiu ir prabangiu laikomame Paryžiaus 16-ajame rajone, maždaug kilometro atstumu nuo Rolano Garoso stadiono, kuriame vyksta „French Open“ teniso turnyrai, netoli ir Bolonės miško.

Šis pietvakarinis sostinės rajonas garsėja tokiomiis lankytinomis vietomis kaip Trokadero aikštė priešais Eifelio bokštą, Paryžiaus futbolo klubo „Saint-Germain“ stadionas, daugybė prabangių parduotuvių ir restoranų, čia daug turistų.

Pastaruoju metu Paryžiuje vis kyla mirtinų gaisrų. Gruodžio pabaigoje dvi moterys ir dvi mergaitės užduso nuo dūmų per gaisrą, kilusį viename valstybiniame daugiabutyje Paryžiaus šiaurės rytiniame priemiestyje. Sausį vienoje kepyklėlėje Paryžiaus 9-ajame rajone dujų sprogimas ir gaisras nusinešė keturių žmonių gyvybes.

Plačiau žiūrėkite reportaže.