Naujienų srautas

Pasaulyje2012.07.17 20:33

Baltarusija plėtoja neva sugauto Lietuvos šnipo istoriją

Rusijos naujienų agentūra „Interfax“ išplatino interviu su Baltarusijos saugumo komiteto atstovu, kuriame plėtojama neva sugauto Lietuvos šnipo istorija. 

Rusijos naujienų agentūra „Interfax“ išplatino interviu su Baltarusijos saugumo komiteto atstovu, kuriame plėtojama neva sugauto Lietuvos šnipo istorija.

Pasak Baltarusijos KGB atstovo, pilietis „F“ – į atsargą išėjęs Baltarusijos ginkluotųjų pajėgų karininkas, išvykęs nuolat gyventi į Vilnių ir Lietuvos karinės žvalgybos neva užverbuotas rinkti žinias apie Baltarusijos karines oro pajėgas ir priešlėktuvinę gynybą.

Baltarusijos KGB atstovas Arturas Strechas sakė, kad išėjęs į atsargą pilietis „F“ nuo 2002-ųjų gyveno su šeima Vilniaus priemiestyje, o iš Lietuvos karinės žvalgybos neva gavo užduotį sukurti Baltarusijoje agentų tinklą, rinkti žinias apie oro pajėgas ir priešlėktuvinę gynybą. Kaip priedanga jam neva buvo organizuotas Lietuvos finansuojamas komercinis projektas.

Baltarusijos televizijos reportaže sulaikytasis pavadintas „šnipinėjimo aštuonkojo“ organizatoriumi, pranešta, kad sulaikytas tuo metu, kai perdavinėjo slaptą informaciją. Suimti ir asmenys, su kuriais jis palaikė ryšį – baltarusiai.

Minsko saugumiečiai sako turį įkalčių, o sulaikytieji prisipažino. Baltarusijos saugumiečiai teigia sutrukdę pakenkti Baltarusijos gynybos pajėgumui. Vadinamojo rezidento sulaikymo medžiaga išplatinta Baltarusijos KGB, jos autentiškumo patvirtinti negalima.

Lietuva jau anksčiau tokius Baltarusijos KBG tvirtinimus pavadino neatitinkančiais tikrovės ir neprisidedančiais prie dvišalių santykių gerinimo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi