Pasaulyje

2019.02.04 21:18

D. Trumpo metinis pranešimas: kur kryps JAV vadovo dėmesys?

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.02.04 21:18

JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį Kongrese skaitys metinį pranešimą. Įdomu tai, kad kalbą galingiausios šalies vadovas sakys likus vos 10 dienų iki galutinio termino, iki kurio prezidentas ir įstatymų leidėjai turi susitarti dėl lėšų sienos saugumui paketo norėdami išvengti tolesnio vyriausybės uždarymo. 

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ viešėjęs Rytų Europos centro direktorius Linas Kojala teigė, kad laukia vienas svarbiausių renginių, kuris vyksta JAV politikos sistemoje.

Ko tikėtis iš D. Trumpo pranešimo? Politologo L. Kojalos teigimu, galima nuspėti, jog kalba bus emocinga, ir, ko gero, JAV vadovas vėl neatsisakys pagyrų sau.

„Praėjo dveji metai nuo kadencijos pradžios, todėl bus sakoma, jog daug pasiekta, ekonomika auga, ypatingai D. Trumpas turėtų akcentuoti deregulaicines priemones, kitaip tariant verslai yra išslaisvinti, jiems yra taikoma kur kas mažiau reglamentavimų ir leidžia efektyviau kurti ir plėstis. Ko gero tai bus D. Trumpo akcentai, neabejotinai pabrėžiant savo nuopelnus“, – analizę pateikė politologas.

Anot l. Kojalos, kalbėdamas apie užsienio politiką D. Trumpas greičiausiai nepamirš ir savo susitikimo su Šiaurės Korėjos lyderiu.

„Be Šiaurės Korėjos D. Trumpas didesnių laimėjimų nelabai ir turi, tuo labiau, kad vasario pabaigoje planuojams antrasis lyderių susitikimas ir tai galbūt bus dar vienas postūmis į priekį siekiant, kad Šiaurės Korėja nebebūtų valstybė, kuri iš esmės kelia branduolinę grėsmę vakarų pasauliui“, – sake L. Kojala.

Politologas pastebi, kad D. Trumpas greičiausiai užsimins ir apie ne itin malonų jam klausimą – sienos su Meksika problemą.

„Tema yra labia jautri. D. Trumpas greičiausiai vėl bandys akcentuoti, kad padėtis pasienyje yra įtempta ir galbūt užsimins apie ypatingos padėties įvedimą, sakyti, kad pasienyje yra ypatinga padėtis ir ten reikalingos ypatingos priemonės. Tiesa, tos ypatingos priemonės būtų bandymas pasitelkti gynybos biudžetą tam, kad būtų pastatyta siena su Meksika“, – laidoje kalbėjo L. Kojala, pabrėžęs, kad yra ženklų, jog D. Trumpas gali bandyti mėginti švelninti santykius tiek konfrontacijoje su žiniasklaidai, tiek su oponentais demokratais.

Plačiau – laidos įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.