Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

JAV prezidentas Barackas Obama: „JAV turi imtis karinių veiksmų prieš Siriją“

ELTA, 15min.lt 2015.09.08 13:45

Jungtinių Valstijų prezidento Barako Obamos administracija pateikė šalies Kongresui rezoliucijos, leidžiančios naudoti karinę jėgą Sirijoje, projektą. Apie tai sekmadienį informuoja naujienų agentūra „Reuters“.

Jungtinių Valstijų prezidento Barako Obamos administracija pateikė šalies Kongresui rezoliucijos, leidžiančios naudoti karinę jėgą Sirijoje, projektą. Apie tai sekmadienį informuoja naujienų agentūra „Reuters“.

B. Obama nusprendė oficialiai paprašyti įstatymų leidėjų pritarimo kariniam smūgiui prieš Siriją.

Rezoliucijos projekte nenurodoma konkrečių datų ar terminų. Joje pabrėžiama, kad Sirijos krizę įmanoma įveikti tik politiniu keliu.

Apie tai, kad karinė operacija Sirijoje vienaip ar kitaip bus pradėta, B. Obama paskelbė šeštadienį specialiu pareiškimu. Šeštadienį apie 21 val. Lietuvos laiku JAV vadovas Barackas Obama iš Baltųjų rūmų kreipėsi į visuomenę, aptardamas situaciją Sirijoje.

„Kokią žinią galime siųsti, jeigu diktatorius gali nuodyti dujomis tūkstančius vaikų? Kruopščiai viską apsvarstęs nusprendžiau, kad JAV turi imtis karinių veiksmų prieš Siriją“, – paskelbė B. Obama.

„Mes esame Jungtinės Amerikos Valstijos ir negalime užsimerkti prieš tai, kas vyksta Damaske“, – tvirtino jis.

Sieks Kongreso leidimo panaudoti karinę jėgą

Nors B. Obama teigė puikiai žinantis, kad JAV gyventojai pavargę nuo karo, tačiau žadėjo siekti Kongreso leidimo naudoti karinę jėgą prieš Siriją. B. Obama teitgė, kad svarbu diskutuoti ir balsuoti Kongrese, kuris susirinks rugsėjo 9 d.

Penktadienį per specialų pareiškimą Valstybės departamente J. Kerry paviešino JAV žvalgybos surinktus duomenis, kurie, anot jo, nepalieka jokių abejonių, jog už cheminio ginklo panaudojimą Sirijos sostinės Damasko priemiesčiuose atsakomybė tenka tik B. al Assado režimui.

Per šias atakas, įvykdytas rugpjūčio 21-ąją, kaip sakė J.Kerry, žuvo mažiausiai 1 429 žmonės, tarp jų – 426 vaikai.

Sirijos valdžia neigia šiuos kaltinimus. Šeštadienį JT ekspertai paliko Damaską, baigę tirti, ar šalyje buvo naudotas cheminis ginklas.

B. Obama teigė, kad karinė operacija būtų ribotos trukmės ir stiprus atgrasymas nuo cheminių atakų ateityje.

Jis teigė, kad karinė operacija „gali vykti rytoj, kitą savaitę arba netolimoje ateityje“.

Remia B.Obamos poziciją

Reaguodamas į B. Obamos pareiškimą, Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas savo „Twitter“ paskyroje paskelbė:

„Aš suprantu ir palaikau B. Obamos poziją dėl Sirijos“.

„Mes džiaugiamės, kad prezidentas siekia sankcijos bet kokiems kariniams veiksmams Sirijoje“, – tvirtino Atstovų Rūmų pirmininkas Johnas Boehneris ir kiti įtakingi įstatymų leidėjai. Tokią poziciją jie išreiškė netrukus po to, kai B. Obama pranešė, jog sieks Kongreso pritarimo kariniams veiksmams prieš Siriją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi