Naujienų srautas

Pasaulyje2019.02.03 16:56

Metropolitas Epifanijus tikisi patriarchato statuso naujajai Ukrainos Bažnyčiai

BNS 2019.02.03 16:56

Naujos nepriklausomos Ukrainos Ortodoksų Bažnyčios vadovas, Kijevo ir visos Ukrainos metropolitas Epifanijus sekmadienį paragino siekti bažnytinės vienybės ir išreiškė viltį, kad naujoji Bažnyčia gaus patriarchato statusą.

„Mes tikime, kad atėjus laikui, ateityje, visas šias pastangas vainikuos patriarchato statuso mūsų Bažnyčiai patvirtinimas“, – sakė metropolitas Epifanijus po savo intronizacijos ceremonijos XI amžiaus Sofijos sobore Kijeve.

„Raginame laikytis ortodoksų hierarchų, dvasininkijos, vienuolių ir pasauliečių bažnytinės vienybės. Bažnyčios durys ir mūsų širdys jums atviros“, – pažymėjo jis.

Metropolitas pabrėžė, kad Ukrainos Ortodoksų Bažnyčia pasirengusi bendradarbiauti ir bendrauti su kitomis krikščioniškomis Ukrainos Bažnyčiomis ir religinėmis organizacijomis.

Anksčiau sekmadienį 40-ąjį gimtadienį švenčiantis metropolitas Epifanijus buvo inauguruotas nepriklausomos Ukrainos Ortodoksų Bažnyčios lyderiu, taip oficialiai įtvirtinant Maskvą papiktinusį atsiskyrimą nuo Rusijos Ortodoksų Bažnyčios.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi