Naujienų srautas

Pasaulyje2019.02.03 14:57

Popiežius per istorinį vizitą į Jungtinius Arabų Emyratus tikisi tarpreliginio susitikimo

ELTA 2019.02.03 14:57

Popiežius Pranciškus išvyksta istorinio vizito į Jungtinius Arabų Emyratus. Dar niekad iki šiol joks Katalikų bažnyčios vadovas nesilankė Arabijos pusiasalyje. Nuo sekmadienio iki antradienio pontifikas viešės Abu Dabyje. Pagrindinis kelionės į islamo šalį tikslas yra tarpreliginis susitikimas, kuris prasidės pirmadienį.

Šiame susitikime dalyvaus šimtai skirtingų religijų atstovų. Pranciškus nuo savo pontifikato pradžios reikalauja musulmonų ir katalikų dialogo.

Tačiau popiežiaus laukia ir tokios temos, kaip, pavyzdžiui, karas Jemene. Prieš išvykdamas Pranciškus per Angelo maldą šv. Petro aikštėje Romoje prisiminė „humanitarinę krizę“ Jemene. Gyventojus „išsekino“ ilgas konfliktas, pernelyg daug vaikų kenčia badą, sakė jis sekmadienį.

Popiežius paragino melstis už gyventojus ir taiką Jemene. Jis prašė ir diplomatinių pastangų, kad jau pasirašytų susitarimų būtų laikomasi.

Popiežius taip pat užsiminė apie savo sekmadienį prasidėsiančią kelionę į JAE. Jis vykstąs „trumpos, bet svarbios kelionės į Jungtinius Arabų Emyratus“, – kalbėjo pontifikas. Jis paprašė tikinčiųjų melstis už jo kelionę.

Jungtiniai Arabų Emyratai yra dalis Saudo Arabijos vadovaujamo karinio aljanso Jemene. Per jo atakas vis žūva civilių. Nekantriai laukiama, ar Pranciškus apie tai kalbės. Praeityje jis kritikavo konfliktą.

Priešingai ne kitose arabų šalyse, pavyzdžiui, Saudo Arabijoje, krikščionys Emyratuose gali išpažinti savo religiją ir statyti bažnyčias. Vatikano duomenimis, šalyje yra apie 900 000 katalikų, jie sudaro 10 proc. gyventojų.

Didžioji dalis gyventojų yra migrantai, kurie pirmiausiai iš Azijos atvyksta dirbti į tokius turtingus miestus, kaip Abu Dabis arba Dubajus. Praraja tarp skurdo ir turto bei migracija apskritai yra tolesnės temos, rūpinčios Pranciškui.

Emyratai vizitu nori pademonstruoti toleranciją. Tačiau organizacijos, pavyzdžiui, „Amnesty International“, atkreipia dėmesį į žmogaus teisių pažeidinėjimus; aktyvistai čia sėdi kalėjimuose. Emyratuose vis dar galioja ir mirties bausmė, kurią Pranciškus griežtai atmeta.

Sekmadienį po atvykimo susitikimų nėra numatyta. Pirmadienį popiežių oficialiai priims kronprincas Mohammedas bin Said Al Nahjanas. Tada Šeicho Sado mečetėje numatyti pokalbiai su Musulmonų seniūnų taryba. Dar vėliau pontifikas pasakys kalbą tarpreliginiame susitikime. Antradienį į mišias stadione laukiama susirenkant 130 000 tikinčiųjų – jie turėtų atvykti ir iš kaimyninių šalių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi