Pasaulyje

2019.02.02 16:28

Venesuelos karinių oro pajėgų generolas pripažino J. Guaido laikinuoju prezidentu

ELTA2019.02.02 16:28

Venesuelos karinių oro pajėgų generolas Francisco Estebanas Yanezas Rodriguezas pripažino opozicijos lyderį Juaną Guaido laikinuoju šalies prezidentu. Tai šeštadienį pranešė laikraštis „El Nacional“.

„Šiandien aš su patrioto ir demokrato pasididžiavimu pranešu, kad pripažįstu deputatą J. Guaido laikinuoju Venesuelos prezidentu ir esu pasirengęs vykdyti jo įsakymus“, – pareiškė generolas vaizdo įraše, paskelbtame leidinio tinklalapyje.

F. E. Yanezas Rodriguezas pavadino dabartinio Venesuelos prezidento Nicolo Maduro valdžią „diktatoriška“ ir patikino, kad 90 procentų ginkluotųjų pajėgų kariškių jo nepalaiko. „Savo ginklo draugus aš prašau nenusigręžti nuo venesueliečių tautos, neslopinti jos“, – pridūrė generolas. 

Sausio 23 d. Venesuelos opozicijos lyderis J. Guaido, kurio paskyrimą į parlamento pirmininko postą dviem dienomis anksčiau anuliavo šalies Aukščiausiasis teismas, pasiskelbė laikinuoju Venesuelos prezidentu. Tą pačią dieną JAV pripažino jį laikinuoju valstybės vadovu. Dabartinis prezidentas N. Maduras pavadino tai mėginimu įvykdyti perversmą ir pareiškė nutraukiąs diplomatinius santykius su JAV.

Netrukus J. Guaido laikinuoju Venesuelos prezidentu pripažino Limos grupės šalys išskyrus Meksiką, taip pat Australija, Albanija, Gruzija, Izraelis, Amerikos Valstybių Organizacija. Daugelis ES narių palaiko Venesuelos parlamentą ir reiškia viltį, kad, siekiant sureguliuoti krizę, šalyje bus surengti rinkimai. N. Madurą parėmė Rusija, Baltarusija, Bolivija, Iranas, Kinija, Kuba, Nikaragva, Salvadoras ir Turkija.