Naujienų srautas

Pasaulyje2012.07.17 18:39

Baltarusijos policija sulaikė studentą, esą prisidėjusį prie meškučių akcijos

LRT.lt 2012.07.17 18:39

Baltarusijos pareigūnai sulaikė studentą, kuris įtariamas bendrininkavęs pažeidžiant šalies sienas, kai paskelbė nuotraukas iš paslaptingo „pliušinių meškučių desanto“ nuotraukas. 

Baltarusijos pareigūnai sulaikė studentą, kuris įtariamas bendrininkavęs pažeidžiant šalies sienas, kai paskelbė nuotraukas iš paslaptingo „pliušinių meškučių desanto“ nuotraukas.

Antonas Surjapinas, Minske studijuojantis žurnalistiką, sulaikytas liepos 13-ąją, kai saugumo tarnyba KGB apieškojo jo namus ir konfiskavo kompiuterį, pranešė Baltarusijos žurnalistikos asociacijos vadovas Andrejus Bastunecas.

20-metis sulaikytas tiriant neteisėtą sienos kirtimą ir įvardintas kaip bendrininkas, „remiantis tuo, kad paskelbė išskirtines „švediškų pliušinių meškučių“ nuotraukas“, naujienų agentūrai AFP teigė A. Bastunecas.

Baltarusijos pareigūnai paneigė Švedijos žiniasklaidoje pasirodžiusius pranešimus, tvirtinančius, kad liepos pradžioje iš Lietuvos pakilęs mažas lėktuvas kirto sieną su Baltarusija ir šios šalies teritorijoje išbarstė šimtus pliušinių meškučių su parašiutais bei plakatais, raginančiais gerbti žmogaus teises ir politines laisves.

Įrodymų apie šią akciją mažai, išskyrus vieną vaizdo įrašą, kuriame matyti virš provincijos miestelio skrendantis lėktuvas, iš kurio krenta nedideli objektai, ir nuotrauką, kurioje – mažyti plakatą laikantis meškutis.

A. Surjapinas savo tinklalapyje Bnp.by teigė, kad jam nuotraukas apsiuntė vietos gyventojas, kuris patvirtino, kad toks įvykis tikrai buvo.

Studentai oficialūs kaltinimai dėl sienos pažeidimo nepateikti. Dėl tokio nusikaltimo gresia iki 7 metų kalėjimo. Tačiau jis gali būti sulaikytas 10 dienų, teigė A. Bastunecas, jaunuolį aplankęs Minsko kalėjime.

Tariamoji meškučių akcija Baltarusijoje sulaukė didžiulio susidomėjimo, tačiau šalies oro pajėgų vadas paneigė, kad užfiksuotas koks nors neteisėtas sienos kirtimas, o naujienų pranešimus jis pavadino „šimtaprocentine provokacija prieš Baltarusiją“. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi