Pasaulyje

2019.02.01 14:48

Australiją alina karščiai: vietomis temperatūra siekia beveik 50 laipsnių

Tuo metu, kai Jungtinių Valstijų Vidurio Vakarų gyventojai dreba dėl rekordinio šalčio, atšaukiami skrydžiai, senka dujų atsargos, Australijos gyventojai mėgaujasi tokiu metu dar neregėtais karščiais ir kenčia nuo krūmynų gaisrų.

JAV dėl šalčių uždarytos mokyklos, nedirba įstaigos keliose vidurio vakarų valstijose, gyventojams patariama likti namuose, o jų neturintiems – glaustis centruose, kur galima sušilti.

Mičigane ir Minesotoje greitai senka dujų atsargos, gyventojai ir įstaigos raginami riboti šildymą. Savaitgalį meteorologai žada kiek šiltesnį, bet menka paguoda, kai stiprūs vėjai.

Niujorko gatvėse daug turistų, kuriems pavyko vienu šūviu nušauti du zuikius – pirmą sykį išvysti ne tik Didįjį obuolį (Niujorką), bet ir sniegą.

Australijoje šiuo metu visiška priešingybė. Tokių karščių, kurie siekia 30 laipsnių Australijoje tokiu metu dar nebuvo. Tokia temperatūra buvo užregistruota visoje šalyje. Sausros alinamuose pietuose siaučia gaisrai.

Pasak meteorologų, penkios sausio dienos buvo tarp 10 bet kada karščiausių. Termometro stulpelis vietomis rodė 40 laipsnių. Sausio 24 dieną Adelaidėje užregistruotas 46 laipsnių karštis. Dėl to kalta virš Tasmanijos jūros įsitvirtinusi aukšto slėgio zona, kuri užtvėrė kelią šalto oro srautams.

Tuo metu lietaus didžioje šalies dalyje gerokai mažiau nei norma, bet ne visur. Šiauriniame Kvinslende – didžiuliai potvyniai.

Daugiau – Jolantos Paškevičiūtės ir Igno Kinčino reportaže.