Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

J. Kerry paviešino žvalgybos surinktus duomenis apie cheminio ginklo panaudojimą

15min.lt 2015.09.08 13:45

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry griežtu tonu penktadienį pareiškė, kad atsakomybė už cheminio ginklo panaudojimą Sirijoje tenka šios šalies prezidento Basharo al Assado režimui.

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry griežtu tonu penktadienį pareiškė, kad atsakomybė už cheminio ginklo panaudojimą Sirijoje tenka šios šalies prezidento Basharo al Assado režimui.

Per specialų pareiškimą Valstybės departamente J. Kerry paviešino JAV žvalgybos surinktus duomenis, kurie, anot jo, nepalieka jokių abejonių, jog už cheminio ginklo panaudojimą Sirijos sostinės Damasko priemiesčiuose atsakomybė tenka tik B. al Assado režimui.

Per šias atakas, įvykdytas rugpjūčio 21-ąją, kaip sakė J. Kerry, žuvo mažiausiai 1 429 žmonės, tarp jų – 426 vaikai.

„Mes dabar žinome, kada ir iš kur buvo paleistos raketos su cheminiais užtaisais, o taip pat, kur ir kada jos nusileido. Taip pat žinome, kad vietas, iš kurių raketos buvo paleistos, kontroliuoja Assado režimo pajėgos“, – sakė J. Kerry.

Pasak JAV Valstybės sekretoriaus, žvalgybos surinktus duomenis patvirtina „tūkstančiai šaltinių“.

„Jeigu pasaulinė bendruomenė dabar nieko nedarys, bus sukurtas pavojingas precedentas“, – pareiškė JAV valstybės sekretorius, prieš tai pabrėžęs, kad „Assado režimas turi didžiausią cheminių ginklų programą Artimuosiuose Rytuose“.

J. Kerry pabrėžė, kad cheminio ginklo panaudojimas neliks nenubaustas, tačiau paaiškino, kad ginkluotųjų JAV pajėgų įsikišimas bus ribotas ir nepanašus į karinius veiksmus Irake, Afganistane ar Libijoje. Jis taip pat patikino, kad JAV nepakartos klaidos, kai karinė intervencija buvo pateisinta „klaidingais žvalgybos duomenimis“, matyt, turėdamas galvoje prezidento George'o W. Busho sprendimą atakuoti Iraką, neva turintį masinio naikinimo ginklų, kurių po invazijos taip ir nepavyko aptikti.

„Amerikos žmonės jau pavargo nuo karo. Patikėkite, aš taip pat. Tačiau nuovargis neatleidžia mūsų nuo atsakomybės“, – sakė J. Kerry.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi