Pasaulyje

2019.01.31 19:51

Ukrainos vadovas pasirašė įstatymą dėl tiesioginio ginkluotės pirkimo iš NATO partnerių

BNS2019.01.31 19:51

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pasirašė įstatymą „Dėl kai kurių Ukrainos teisės aktų pataisų, susijusių su gynybinės paskirties importo produktų, darbų ir paslaugų pirkimu“, ketvirtadienį pranešė prezidentūra.

Prezidentūros svetainėje paskelbtame pranešime sakoma, kad šis dokumentas leis Ukrainos gynybos ministerijai ir Ginkluotųjų pajėgų generaliniam štabui užsienyje įsigyti prekes, kurias NATO partnerės yra pasirengusios tiekti.

„Ginkluotosios pajėgos to seniai laukė, vyriausybė tai palaikė, o Aukščiausioji Rada žengė lemtingą žingsnį“, – pabrėžė P. Porošenka.

Naujo įstatymo priėmimas padidins valstybinių gynybinių užsakymų galimybes, sumažins išlaidas gynybinės paskirties produkcijos, darbų ir paslaugų pirkimui bei su gynyba susijusiam darbų ir paslaugų importui, sakoma pranešime.

Aukščiausioji Rada šį įstatymą patvirtino šių metų sausio 17 dieną.

Įstatymo projekto autorius, nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys Ivanas Vinikas pabrėžė, kad 2019 metų JAV biudžete numatyta 250 mln. eurų Ukrainos gynybos ir saugumo programoms. Pagal jas numatoma Ukrainos pajėgoms perduoti technikos, ginkluotės ir šaudmenų.

„Pagrindinė sąlyga šių išlaidų realizavimui yra galimybė Gynybos ministerijai tiesiogiai gauti tokią produkciją, be specialių eksporto kompanijų „Ukroboronprom“ tarpininkavimo“, – teigė I. Vinikas. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.