Pasaulyje

2019.01.31 17:04

D. Trumpas sako galutinį prekybos susitarimą pasirašysiantis tik susitikęs su Kinijos prezidentu

ELTA2019.01.31 17:04

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pasidžiaugė dėl sėkmingų aukšto lygio derybų su Kinijos pareigūnais Vašingtone, tačiau patikino, kad galutinio susitarimo nepasirašys iki susitikimo su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu, praneša „Reuters“.

Jungtinės Valstijos ir Kinija trečiadienį pradėjo itin svarbias derybas, kuriomis siekiama sumažinti nesutarimus dėl Kinijos intelektinės nuosavybės reguliavimo ir technologijų perdavimo reikalavimų.

D. Trumpas, numatoma ketvirtadienį, po derybų, susitiks su Kinijos vicepremjeru Liu He.

„Vyriausieji Kinijos prekybos derybininkai šiuo metu Jungtinėse Valstijose susitinka su mūsų atstovais“, – tviteryje rašė D. Trumpas. „Susitikimai vyksta gerai, abi pusės elgiasi geranoriškai“, – pridūrė JAV prezidentas.

Tačiau D. Trumpas atmetė galimybę jau dabar pasirašyti galutinį prekybos susitarimą: „Joks galutinis susitarimas nebus patvirtintas, iki kol mano draugas prezidentas Xi (Jinpingas) ir aš nesusitiksime artimiausioje ateityje aptarti ir susitarti dėl kai kurių sudėtingų detalių“. Pasak laikraščio „The Wall Street Journal“, Kinijos derybininkai siūlė surengti D. Trumpo ir Xi Jinpingo susitikimą vasarį Kinijoje.

D. Trumpo teigimu, derybininkai dirba ties sutartimi, nepalikdami „nieko neišspręsto ant derybų stalo“. Prekybos sutartį tikimasi pasirašyti iki kovo 1 d., kai D. Trumpas pažadėjo ir vėl padidinti muitus kiniškoms prekėms.

Derybų už uždarų durų detalės kol kas nėra atskleidžiamos.