Naujienų srautas

Pasaulyje2019.01.31 15:22

Komikas V. Zelenskis pirmauja Ukrainos prezidento rinkimų reitinguose

BNS 2019.01.31 15:22

Dauguma ukrainiečių per artėjančius prezidento rinkimus žada balsuoti už komiką Volodymyrą Zelenskį, nedideliu atotrūkiu lenkiantį partijos „Batkyvščyna“ („Tėvynė“) lyderę Juliją Tymošenko, o dabartinis valstybės vadovas Petro Porošenka yra trečioje vietoje, rodo ketvirtadienį paskelbti apklausos rezultatai.

Sociologinių tyrimų grupės „Reiting“ duomenimis, V. Zelenskį remia 19 proc. balsuoti ketinančių piliečių. J. Tymošenko palaiko 18,2 proc. respondentų, o balsą už P. Porošenką yra pasirengę atiduoti 15,1 proc. apklaustųjų.

Politinės jėgos „Opozicijos platforma – Už gyvenimą“ kandidatas Jurijus Boika gali tikėtis surinkti 10 proc. balsų, judėjimo „Pilietinė pozicija“ lyderis Anatolijus Hrycenka – 8,5 proc. balsų, o Radikaliosios partijos vadovas Olehas Liaška – 7 procentų rinkėjų palaikymo. Už politinės jėgos „Mūsiškiai“ pirmininką Jevheną Murajevą pasiruošę balsuoti 3,6 proc. respondentų, už partijos „Ukrop“ kandidatą Oleksandrą Ševčenką – 2,9 proc., už Lvovo merą Andrijų Sadovą – 2,7 proc., o už partijos „Opozicinis blokas“ kandidatą Oleksandrą Vilkulą – 2,6 procento rinkėjų.

V. Zelenskį palankiau vertina pietų ir rytų Ukrainos rinkėjai, Kijeve jis pirmauja reitinguose kartu su P. Porošenka, o Donbase – su J. Boika. J. Tymošenko pirmauja šalies centrinėje ir šiaurinėje dalyse, o vakaruose – turi tokį pat palaikymą kaip ir dabartinis valstybės vadovas, kurį labiausiai remia Galicijos regiono gyventojai.

Pažymima, kad V. Zelenskis turėtų didesnį nei kiti pretendentai palaikymą, jei patektų į rinkimų antrąjį turą. Per sausio 16–24 dienomis atliktą apklausą buvo apklausti 6 000 vyresnių nei 18 metų respondentų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi