Pasaulyje

2019.01.31 15:15

Izraelyje penkiems kariškiams pateikti kaltinimai dėl sulaikytų palestiniečių mušimo

ELTA 2019.01.31 15:15

Izraelyje penkiems kariškiams pateikti kaltinimai dėl sulaikytų palestiniečių mušimo. Tai ketvirtadienį pranešė Izraelio gynybos armijos spaudos tarnyba.

„Šiandien, 2019 metų sausio 31 d., penkiems kariškiams buvo pateikti kaltinimai sumušus du palestiniečius, kuriuos jie laikė suimtus su antrankiais ir užrištomis akimis“, – sakoma spaudos tarnybos pranešime. „Pagal kaltinamąją išvadą, kariškiai padarė sulaikytiesiems sunkių traumų“, – pažymima dokumente.

Sausio 10 d. armijos spaudos tarnyba pranešė, kad karinė policija suėmė būriui vadovaujantį karininką ir keturis kareivius, įtariamus dviejų sulaikytų palestiniečių sumušimu. Pasak laikraščio „Haaretz“, vienas iš sulaikytų palestiniečių po sumušimo nebegalėjo kalbėti ir jo nepavyko apklausti.

Laikraštis „Yedioth Ahronoth“ rašo, kad sulaikyti kariškiai tarnavo „Netzah Yehuda“ batalione, skirtame ultrareliginės Izraelio judėjų bendruomenės atstovams, pareiškusiems norą tarnauti kovinėse dalyse. Gruodžio 13 d. per išpuolį Asafo kryžkelėje prie Ramalos miesto Vakarų Krante buvo nužudyti du Izraelio kariškiai iš šio dalinio, primena leidinys.