Pasaulyje

2019.01.31 14:59

Latvijoje už karo kurstymą užblokuota prokremliško kanalo retransliacija

LRT.lt 2019.01.31 14:59

Latvijos ryšių reguliavimo tarnyba paskelbė, kad nuo sausio 31 dienos trims mėnesiams uždraus rusiško televizijos kanalo „Rossija RTR“ retransliacijas šalyje. Tokį sprendimą reguliuotojai priėmė dėl kanalu transliuojamos propagandos, rašo Latvijos nacionalinis transliuotojas „LSM.lv“.

„Latvijos teritorijoje netoleruosime Kremliaus propagandinės programos, kuri kursto neapykantą ir karą, tegu tai būna ženklas nedraugiškoms valstybėms ir jėgoms, kad mes giname ir ginsime savo informacinę erdvę“, – paskelbtame pareiškime sakė tarnybos narys Ivaras Abolinis.

Latvijos ryšių reguliavimo tarnyba pažeidimus užfiksavo „Rossija RTR“ kanalo transliuojamose laidose „Vakaras su Vladimiru Solovjovu“ ir „60 minučių“. Tarnyba citavo 2018 m. gegužės 22 dieną transliuotą laidą, kurioje buvo „atvirai ir pakartotinai skatinama neapykanta, nukreipta prieš Ukrainos valstybę“, taip pat buvo skatinama susidoroti su tam tikrais ukrainiečiais.

Draudimą paskatino ir praėjusių metų sausį transliuota laida „60 minučių“, kurioje dalyvavo Rusijos nacionalistinių pažiūrų politikas Vladimiras Žirinovskis ir agitavo pradėti karinius veiksmus prieš Ukrainą bei skatino neapykantą ukrainiečiams.

„Nesvarbu į kurios valstybės žmones nukreiptas neapykantos ar karo kurstymas, tai yra įstatymo pažeidimas, prieš kurį tarnyba imsis atitinkamų veiksmų“, – sakė Latvijos ryšių reguliavimo tarnybos narys Patrikas Griva.

Tarnyba pažymėjo, kad nors „Rossija RTR“ savo transliacijose remia Kremliaus poziciją, kanalas yra registruotas Švedijoje. Todėl šis sprendimas buvo išsiųstas Europos Komisijai, Švedijos atsakingai spaudos ir transliacijų reguliavimo tarnybai, rašo „LSM.lv“.

Latvijos ryšių reguliavimo tarnyba taip pat pasiūlė, kad retransliavimo paslaugas teikianti bendrovė „Lattelecom“ turėtų persvarstyti, ar šis televizijos kanalas yra tinkamas jos vartotojams.