Pasaulyje

2019.01.31 13:32

Madridas reikalauja nedelsiant paleisti Venesueloje suimtus žurnalistus

ELTA2019.01.31 13:32

Madridas ketvirtadienį pareikalavo nedelsiant paleisti žurnalistus, dirbančius Ispanijos naujienų agentūrai EFE, kurie buvo suimti Venesueloje. Jie areštuoti Karakasui vykdant susidorojimą su užsienio žiniasklaida. 

Trys EFE darbuotojai trečiadienį buvo suimti kartu su jų vairuotoju venesueliečiu. 

Ispanijos užsienio reikalų ministerijos pranešime teigiama, kad šalies vyriausybė „griežtai smerkia“ keturių Ispanijos naujienų agentūros EFE komandos narių suėmimą Karakase, kurį vykdė Venesuelos žvalgybos tarnyba (Sebin). 

„Vyriausybė reikalauja kompetentingų institucijų nedelsiant juos paleisti. Vyriausybė dar kartą prašo Venesuelos institucijų gerbti teisinės valstybės principus, žmogaus teises ir pagrindines laisves, iš kurių spaudos laisvė užima svarbią vietą“, – teigiama pranešime. 

Be kita ko, antradienį buvo suimti du prancūzų žurnalistai. Jie suimti filmuojant prezidento rūmus Karakase. Netoli prezidento rūmų antradienį taip pat buvo areštuoti du Čilės televizijos kanalo TVN žurnalistai, trečiadienį jie išvaryti iš šalies. 

Žurnalistai suiminėjami, kai Venesueloje vyksta kova dėl valdžios tarp opozicijos lyderio Juano Guaido ir prezidento Nicolaso Maduro. Opozicija abejoja N. Maduro perrinkimo teisėtumu ir J. Guaido pasiskelbė laikinuoju šalies prezidentu. 

„Jie negali sutrukdyti pasauliui žinoti, kas vyksta Venesueloje“, – teigė J. Guaido. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt