Pasaulyje

2019.01.31 12:30

„Apple“ rusų vartotojų duomenis perkelia į serverius Rusijoje

LRT.lt 2019.01.31 12:30

Rusijos federalinė ryšių, informacijos technologijų ir visuomenės informavimo komisija (rus. Roskomnadzor) paskelbė, kad „Apple“ kompanija perkels visų vartotojų rusų duomenis į serverius Rusijoje, remdamasis įstaigos pranešimu skelbia kanalas „Dožd“. Tai reiškia, kad šalies spec. tarnybos galės gauti prieigą prie žmonių asmeninių duomenų.  

Įstaigos tinklalapyje nurodyta, kad duomenys pradėti perkelti į serverius Rusijoje ir jau paskirtas už juos atsakingas pareigūnas. Rusijos naujienų agentūra TASS patvirtino, kad „Apple“ padalinys Rusijoje ėmė perkėlinėti asmeninius vartotojų duomenis į serverius šalyje.

2015 m. rugsėjo 1 dieną priimtas įstatymas reikalauja, kad Rusijoje veikiančios tarptautinės kompanijos vartotojų duomenis privalo saugoti šioje šalyje įrengtuose duomenų serveriuose, rašo „Dožd“.

Tai reiškia, kad, esant poreikiui, Rusijos specialiosios tarnybos gali gauti priėjimą prie asmeninių technologijų vartotojų duomenų, susirašinėjimų, kitos medžiagos.

Sausio 21 dieną „Roskomnadzor“ pradėjo administracinį procesą prieš „Facebook“ ir „Twitter“, kurios nepakluso įsakymui perkelti rusų vartotojų duomenis į serverius šalyje.