Pasaulyje

2019.01.31 11:58

Kanada mažina diplomatų Kuboje skaičių, nes baiminasi neaiškių susirgimų

ELTA, LRT.lt2019.01.31 11:58

Kanada nusprendė perpus sumažinti savo diplomatinių darbuotojų Kuboje skaičių po to, kai susirgo dar vienas kanadietis, informuoja „Reuters“. 

Kanados ir JAV diplomatai Havanoje galvos svaigimu ir skausmu bei pykinimu pradėjo skųstis 2017 metų pavasarį. Kelioms dešimtims JAV darbuotojų pradėjus skųstis neįprastais simptomais, JAV gerokai sumažino darbuotojų skaičių savo ambasadoje Kuboje – nuo daugiau kaip 50 iki 18. 

Tuo tarpu nuo 2017 metų kanadiečių (diplomatinių darbuotojų ir jų šeimų narių), patyrusių neįprastus su sveikata susijusius simptomus, skaičius pasiekė 14. Remiantis Kanados vyriausybės šaltiniu, Kanados diplomatinių darbuotojų skaičius Kuboje nuo 16 bus sumažintas iki aštuonių.

Kubos ambasadorė Kanadoje Josefina Vidal sakė, kad Havana tokį Kanados sprendimą laiko „nesuprantamu“, nes darbuotojų skaičius sumažinimas nepadės įminti šių su sveikata susijusių incidentų paslapties ir pakenks dvišaliams santykiams. 

Kubos vyriausybė bendradarbiauja Kanadai atliekant tyrimą, skirtą išsiaiškinti, kas sukelia šiuos simptomus, tačiau kol kas nepavyko to nustatyti.

Anksčiau buvo iškelta versija, kad diplomatus paveikė „garsinis ginklas“. Panašus atvejis praėjusiais metais įvyko ir JAV ambasadoje Kinijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.