Pasaulyje

2019.01.31 11:52

Programišiai pavogė duomenis iš R. Muellerio komandos ir juos panaudojo dezinformacijai

LRT.lt 2019.01.31 11:52

JAV specialiojo prokuroro Roberto Muellerio komanda trečiadienį vakare paskelbė, kad programišiai iš Rusijos pavogė jų turimus įrodymus ir taip bandys sutrukdyti tyrimui. Įsilaužę programišiai pavogė duomenis susijusius su viena kompanija, kurią tyrėjai kaltina finansavus Rusijos propagandos kampaniją per 2016-ųjų JAV prezidento rinkimus, praneša „Reuters“.

R. Muellerio komanda tiria Rusijos kišimąsi į JAV prezidento rinkimus, kuriuos laimėjo Donaldas Trumpas.

Prokurorų teigimu, praėjusių metu gale „Twitteryje“ atsirado vartotojas, kuris gyrėsi įsilaužęs į R. Muellerio tyrėjų duomenų bazę per Rusijoje esančius serverius. Jis taip pat pateikė nuorodą, kurioje esą galima susipažinti su pavogtais dokumentais, kuriuose yra informacija apie Rusijos Interneto tyrimų agentūrą (IRA), dar žinomą kaip trolių fabrikas, ir Rusijos kišimąsi į JAV rinkimus.

„Pakeisti ir išsklaidyti duomenys tapo dezinformacijos kampanijos dalimi, kurios tikslas – pakirsti pasitikėjimą tyrimu dėl Rusijos kišimosi į JAV politinę sistemą“, – prokurorus cituoja „Reuters“.

Ši nelegali veikla patvirtina JAV žvalgybos vadovų susirūpinimą, kad Rusija ir toliau bando kištis į JAV politiką.

Praėjusiais metais vienas žurnalistas pranešė R. Muellerio komandai, kad su juo susisiekė neįvardintas vartotojas tviteryje ir pranešė, kad įsilaužė į Rusijos teisininkų firmos duomenų bazę bei gavo įrodymus apie „Concord“ koncernui priklausančio padalinio veiklą. 

R. Muellerio vadovaujamame tyrime „Concord Management“ yra pareikšti kaltinimai. Ši korporacija turi padalinį Rusijoje, kurio valdyboje yra Jevgenijus Prigozinas. Jis yra artimas Rusijos prezidento Vladimiro Putino bendražygis, dar vadinamas „Putino virėju“.