Pasaulyje

2019.01.30 15:19

Čilės ministras tikisi, kad Venesueloje sulaikyti žurnalistai netrukus bus paleisti

ELTA 2019.01.30 15:19

Čilės žurnalistai, sulaikyti Venesuelos sostinėje, turi būti tučtuojau paleisti. Tai trečiadienį pareiškė Čilės užsienio reikalų ministras Roberto Ampuero.

„Mūsų diplomatinės misijos Venesueloje vadovybė susirūpinusi dėl (Čilės) televizijos kanalo TVN žurnalistų sulaikymo. Mes tikimės, kad jie netrukus bus paleisti. Situacija turi būti kuo greičiau sureguliuota“, – parašė tviteryje R. Ampuero.

Antradienį du TVN žurnalistai – reporteris Rodrigas Perezas ir operartorius Gonzalas Barahona – buvo sulaikyti Karakase prie Mirafloreso rūmų, kuriuose įsikūrusi prezidentūra. Kartu su jais apsauga sulaikė ir du Venesuelos televizijos žurnalistus - Maykerą Yriartę ir Aną Rodrķguez. Apie žiniasklaidos darbuotojų sulaikymo priežastis nebuvo pranešta.

Sausio 23 d. Venesuelos opozicijos lyderis Juanas Guaido, kurio paskyrimą į parlamento pirmininko postą dviem dienomis anksčiau anuliavo šalies Aukščiausiasis teismas, pasiskelbė laikinuoju Venesuelos prezidentu. Tą pačią dieną JAV pripažino jį laikinuoju valstybės vadovu. Dabartinis prezidentas Nicolas Maduras pavadino tai mėginimu įvykdyti perversmą ir pareiškė nutraukiąs diplomatinius santykius su JAV.

Netrukus J. Guaido laikinuoju Venesuelos prezidentu pripažino Limos grupės šalys išskyrus Meksiką, taip pat Australija, Albanija, Gruzija, Izraelis, Amerikos Valstybių Organizacija. Daugelis ES narių palaiko Venesuelos parlamentą ir reiškia viltį, kad, siekiant sureguliuoti krizę, šalyje bus surengti rinkimai. N. Madurą parėmė Rusija, Baltarusija, Bolivija, Iranas, Kinija, Kuba, Nikaragva, Salvadoras ir Turkija.