Naujienų srautas

Pasaulyje2019.01.30 14:53

Brazilijos prezidentas perkeltas iš reanimacijos į įprastą palatą

ELTA 2019.01.30 14:53

Brazilijos prezidentas Jairas Bolsonaras, kuriam sausio 28 d. buvo sėkmingai atlikta dar viena operacija, trečiadienį buvo perkeltas iš reanimacijos į įprastinę palatą, praneša „Reuters“, remdamasi valstybės vadovo atstovu spaudai Otavio Santana do Rego Barrosu.

Savo ruožtu televizijos kanalas „Globo“ patvirtino, kad nuo trečiadienio 7 valandos ryto (11 valandos Lietuvos laiku) J. Bolsonaras vėl eina Brazilijos prezidento pareigas. Prie palatos durų dirba laikinasis štabas, kurį sudaro artimiausi valstybės vadovui žmonės. Jie jį informuoja apie visa, kas vyksta šalyje.

Pirmadienį Brazilijos prezidentui J. Bolsonarui buvo atlikta operacija, susijusi su rugsėjo mėnesį jo patirta durtine žaizda. Operacija truko beveik devynias valandas - kur kas ilgiau nei planuota. Alberto Einsteino ligoninėje San Paule kartu su prezidentu buvo jo žmona Michelle ir sūnūs iš pirmos santuokos Carlosas ir Eduardas.

Gydytojai iš anksto įspėjo, kad pirmas 48 valandas po operacijos prezidentui bus reikalinga visiška ramybė. Tuo metu jo pareigas ėjo šalies viceprezidentas Antonio Hamiltonas Mourao. Manoma, kad J. Bolsonaras praleis ligoninėje apie 10 dienų.

J. Bolsonaras buvo sunkiai sužeistas peiliu rugsėjo 6 d. per susitikimą su rinkėjais Minas Žerajo valstijos Žuiz di Foros mieste šalies pietryčiuose. Incidento vietoje policija sulaikė 40 metų Adelio Bispą De Oliveirą, kuris prisipažino padaręs nusikaltimą. Politikas praleido ligoninėje daugiau kaip tris savaites, jam buvo atliktos dvi operacijos. Trečia ir paskutinė chirurginė intervencija buvo susijusi su visišku žarnyno atkūrimu. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi