Pasaulyje

2019.01.30 14:17

Ekspertas: Rusija greičiausiai nebandys paveikti rinkimų Estijoje, nes tai neapsimoka

LRT.lt2019.01.30 14:17

Komunikacijos ekspertas Ilmaras Raagas teigia, jog mažai tikėtina, kad Rusija kišis į parlamento rinkimus Estijoje, kurie vyks kovo pradžioje. Tai esą sunkiai tikėtina, nes padėtis šalyje yra stabili, todėl net ir didelės apimties dezinformacijos kampanija neveiktų, rašo Estijos nacionalinis transliuotojas „ERR.ee“.

I.Raago nuomone, Rusija greičiausiai nebandys paveikti kovo 3 dieną Estijoje vyksiančių parlamento rinkimų rezultatų, nes savo tikslų jai pasiekti nepavyktų.

I. Raago skaičiavimais, tam, kad rimtai paveiktų Estijos rinkėjų nuotaikas, Rusijos valdžios kontroliuojamos žiniasklaidos priemonės turėtų nuolat kartoti kokią nors žalingą žinią. Tai reiškia, jog rusakalbės televizijos kanalai turėtų skelbti bent penkias dideles istorijas apie Estiją. Kartu, turėtų veikti bent 3 tūkst. netikrų paskyrų feisbuke ir virš 100 tūkst. botų tviteryje, kurie galėtų padidinti skelbiamų melagingų naujienų matomumą.

Šiuo metu Estijos politika yra stabilioje padėtyje, didžioji visuomenės dalis palaiko šalies narystę NATO ir ES, todėl vykdyti plataus masto dezinformacijos kampanijas paprasčiausiai neapsimoka, nes rinkimų rezultatai nuo to reikšmingai nepasikeis.

„Didelė dalis Estijos rusų gyvena Rusijos informacijos erdvėje ir strateginius klausimus jie vertina taip pat, kaip ir jų kaimynai kitoje sienos pusėje. Jie egzistuoja, bet pirmiausiai juos reikėtų radikalizuoti, kad būtų galima sukelti bet kokį potencialų konfliktą. Tačiau tai nepaliestų politinio proceso, kuris šiuo metu yra svarbiausioje vietoje“, – „ERR.ee“ sakė I. Raagas.

Komunikacijos ekspertas I. Raagas turi žurnalisto, žiniasklaidos vadovo, patarėjo vyriausybei patirties, taip pat tarnavo Estijos ginkluotosiose pajėgose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.