Naujienų srautas

Pasaulyje2019.01.30 11:35

JAV pradėjo grąžinti prieglobsčio prašytojus į Meksiką

ELTA 2019.01.30 11:35

JAV institucijos antradienį pradėjo grąžinti prieglobsčio prašytojus į Meksiką po to, kai jie pateikė savo prašymus. Meksika patvirtino, kad į šalį buvo grąžinti pirmieji prieglobsčio prašytojai.

Pirmasis grąžintas prieglobsčio prašytojas yra 55 metų amžiaus imigrantas iš Hondūro Carlosas Gomezas. Jis grąžintas vadovaujantis nauja griežta JAV prezidento Donaldo Trumpo politika „Pasilikite Meksikoje“. Pagal naują prieštaringai vertinamą politiką prieglobsčio JAV prašytojai turi likti Meksikoje, kol bus svarstomi jų prašymai.

Šia nauja priemone siekiama sulaikyti nelegalių imigrantų srautą per pietinę sieną. 

„JAV pradėjo įgyvendinti „Migrantų apsaugos protokolus“. Tai yra atsakas į migracijos krizę, su kuria JAV susiduria prie pietinės savo sienos“, – teigiama JAV ambasados Meksikoje pranešime.

Praėjusią savaitę Meksikos prezidentas Manuelis Lopezas Obradoras sakė, kad D. Trumpo administracija pasižadėjo kasdien sugrąžinti apie 20 žmonių per Tichuanos sienos perėjimo punktą. Jie pirmiausiai bus grąžinami į pasienyje su JAV esantį Tichuanos miestą, į kurį per paskutinius du praėjusių metų mėnesius atvyko apie 6 tūkst. migrantų iš Centrinės Amerikos. 

Anksčiau prieglobsčio prašytojai turėjo teisę likti JAV, bet nauja politika siekiama atbaidyti nelegalią migraciją į JAV. Tačiau dauguma neigiamai vertina šią politiką.

„Nesaugu daugumai šių prieglobsčio prašytojų laukti Meksikoje. Dauguma jų bėga nuo kartelių smurto ir nuo smurto namuose“, – sakė Melissa Crow iš JAV įsikūrusios organizacijos „Southern Poverty Law Center“. 

Šiuo metu JAV yra susikaupę 800 tūkst. neišnagrinėtų prašymų, todėl nauji prašymai gali būti išnagrinėti tik po daugybės mėnesių. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi