Naujienų srautas

Pasaulyje2019.01.30 11:29

Turkijoje tęsiasi suėmimai dėl nepavykusio valstybės perversmo

BNS 2019.01.30 11:29

Turkijos pareigūnai trečiadienį nurodė suimti 63 įtariamuosius, daugiausia karo lakūnus, esą susijusius su nesėkmingu 2016 metų bandymu įvykdyti perversmą, paskelbė Ankaros prokuratūra.

Šie asmenys areštuojami prokurorui tiriant „Fethullah (Fetchulos) teroro organizacijos“ (FETO), esą stovinčios už nesėkmingo perversmo, veiklą. 46 iš 63 įtariamųjų yra kariuomenės sraigtasparnių pilotai, du – buvę pilotai, o 15 – FETO dirbantys civiliai, nurodė prokuratūra.

Policija jau vykdo reidus įtariamiesiems areštuoti. JAV gyvenantį musulmonų pamokslininką Fethullah Guleną ir jo judėjimą Turkija laiko 2016-ųjų nesėkmingo valstybės perversmo organizatoriais, bet pats F. Gulenas tai kategoriškai neigia.

Po nesėkmingo perversmo Turkijoje siekiant panaikinti F. Guleno judėjimo įtaką buvo suimta dešimtys tūkstančių žmonių. Pastarosiomis savaitėmis reidų padaugėjo; kone kasdien pranešama apie areštus visoje šalyje.

Turkų pareigūnai sako, kad tokie „valymai“ yra būtini siekiant panaikinti F. Guleno judėjimo infiltraciją į valstybės institucijas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi