Pasaulyje

2019.01.29 19:32

B. Netanyahu: Izraelis kasdien blokuoja Irano kibernetines atakas

BNS2019.01.29 19:32

Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu antradienį apkaltino nesutaikomą savo priešininką Iraną reguliariai rengiant kibernetines atakas prieš žydų valstybę.

„Iranas kasdien atakuoja Izraelį, – per kibernetinio saugumo konferenciją Tel Avive sakė premjeras. – Mes stebime šias atakas, matome šias atakas ir visą laiką šias atakas žlugdome.“

Izraelio vidaus saugumo agentūros „Shin Bet“ vadovas, kaip pranešama, perspėjo, kad Izraelis rengiasi valstybės organizuojamai kibernetinei intervencijai į jo visuotinius rinkimus balandžio 9 dieną.

„Šiandien prieš bet kurią šalį gali būti surengtos kibernetinės atakos, ir kiekvienai šaliai reikia nacionalinių kibernetinės gynybos pastangų ir stiprios kibernetinio saugumo industrijos derinio“, – sakė B. Netanyahu.

„Manau, kad Izraelis tai turi... (ir yra) daugeliu atžvilgių neprilygstamas“, – sakė jis.

Anksčiau šį mėnesį Izraelio aviacija smogė Irano taikiniams Sirijoje; reidas buvo surengtas po raketinės atakos iš Sirijos, dėl kurios Izraelis kaltino Iraną.

Bendrai Izraelis yra surengęs šimtus antskrydžių Sirijoje prieš taikinius, kuriuos vadina Irano kariniais taikiniais ir modernių ginklų tiekimu iraniečių remiamam Libano šiitų judėjimui „Hizbollah“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.