Pasaulyje

2019.01.29 14:25

Rusijos oligarchai naudojosi lobistų paslaugomis, kad pagerintų savo įvaizdį Vakaruose

LRT.lt2019.01.29 14:25

Būrys Rusijos ir Ukrainos oligarchų samdėsi garsiausius JAV lobistus, kad pagerintų savo įvaizdį Vakaruose, kurį temdė įtarimai neskaidriais sandoriais ir kaltinimai kišimusi į JAV rinkimus, antradienį pranešė „The Wall Street Journal“.  

Rusijos oligarchas Olegas Deripaska, kuriam galioja JAV paskelbtos sankcijos, dirbo su buvusiu JAV Senato daugumos lyderiu Bobu Dole`u, siekdamas gauti JAV vizą. „The Wall Street Journal“ duomenimis, O. Deripaskos valdoma įmonė buvusiam politikui sumokėjo 300 tūkst. JAV dolerių. Lobistas turėjo įtikinti JAV Senato narius, kad O. Deripaska yra skaidrus verslininkas. 2005 m. oligarchui buvo suteikta viza, tada B. Dole`as gavo dar 260 tūkst. JAV dolerių atlygį.

Buvęs FTB vadovas Williamas Sessions‘as teikė teisines paslaugas Semionui Mogilevičiui, pažymi „The Wall Street Journal“. Šis Ukrainoje gimęs Rusijos oligarchas yra vienas ieškomiausių FTB nusikaltėlių, turintis ryšių su organizuotu nusikalstamumu.

Leidinio šaltinių duomenimis, Rusijos Informacinių technologijų ir komunikacijų ministras Leonidas Reimanas taip pat naudojosi Vašingtone įsikūrusio konsultanto Marko D‘Anastasio paslaugomis, kad išvengtų JAV institucijų tyrimo dėl pinigų plovimo.