Pasaulyje

2019.01.29 13:35

Italijos valdžia: Viduržemio jūroje išgelbėti migrantai privalo vykti į Vokietiją

ELTA 2019.01.29 13:35

47-iems migrantų gelbėjimo laive netoli Sicilijos krantų įstrigusiems migrantams bus leista išsilaipinti Italijoje tik tuomet, jei jie nedelsiant bus pergabenti į Vokietiją ar Nyderlandus, sakė Italijos vidaus reikalų ministras Matteo Salvinis.

Vokietijos nevyriausybinei organizacijai priklausantis laivas „Sea Watch 3“, plaukiojantis su Nyderlandų vėliava, sausio 19 d. prie Libijos krantų, netoli Zuvaros uosto, išgelbėjo migrantus. Penktadienį laivas įplaukė į Italijos vandenis, ieškodamas prieglobsčio nuo audros. 

Laivas dabar stovi nuleidęs inkarą už maždaug 2 km nuo Sirakūzų – Italijos miesto rytinėje Sicilijos pakrantėje ir Italija nesutinka jo įsileisti. „Išlaipinti migrantus? Tik jei jie toliau vyks į Nyderlandus, kurie davė vėliavą „Sea Watch“, arba Vokietiją – nevyriausybinės organizacijos valstybę. Italijoje mes jau priėmėme ir išleidome per daug pinigų (migrantams)“, – tviteryje rašė M. Salvinis.

Siekiant išeiti iš aklavietės, organizacija „Sea Watch“ pateikė Europos Žmogaus Teisių Teismui (EŽTT) skubų skundą prieš Italiją. Analogiška situacija jau buvo susiklosčiusi šį mėnesį, kai beveik 50 išgelbėtų migrantų praleido jūroje 20 dienų. Galiausiai laivą ES spaudžiama priėmė Malta, kuriai buvo pažadėta, kad migrantai nedelsiant bus paskirstyti įvairioms šalims. 

Naujoji Italijos vyriausybė užsibrėžė tikslą sustabdyti migrantų srautą į šalį.