Pasaulyje

2019.01.29 12:27

Pakistane išteisinta už šventvagystę mirties bausme nuteista krikščionė

LRT.lt2019.01.29 12:27

Pakistano Aukščiausiasis teismas paliko galioti nuosprendį, kuriuo išteisinta šventvagyste kaltinta krikščionė Asia Bibi. Teismas dar kartą patvirtino anksčiau priimtą sprendimą, kuriuo panaikintas žemesnės instancijos teismo sprendimas moteriai skirti mirties bausmę, praneša BBC.  

A. Bibi šventvagyste įžeidžiant pranašą Mahometą buvo apkaltinta 2010 metais. Ji savo kaltę visą laiką neigė, o ši byla suskaldė Pakistano visuomenę.

Mirties bausme nuteista moteris 8 metus siekė įrodyti savo nekaltumą, kol Aukščiausiasis teismas priėmė jai palankų sprendimą praėjusį spalį. Tai sukėlė masinius protestus Pakistane, kuriuose griežtai religijos besilaikantys žmonės išreiškė palaikymą šventvagystę baudžiantiems įstatymams, rašo BBC.

Jie agitavo už peticiją, kuri paliktų galioti mirties nuosprendį, bet antradienį Pakistano Aukščiausiasis teismas paliko galioti anksčiau priimtą išteisinamąjį nuosprendį.

A. Bibi dukros yra pabėgusios į į Kanadą, kur gavo prieglobstį. Moters advokatas taip pat paliko Pakistaną, nes sulaukė grasinimų mirtimi. A. Bibi taip pat žadėjo palikti Pakistaną vos paleista į laisvę.

Manoma, jog Pakistano kalėjimuose už šventvagystę mirties bausmės laukia arba iki gyvos galvos kali 40 žmonių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt