Pasaulyje

2013.08.30 09:56

Susitaikiusi Vengrijos opozicija mes iššūkį V. Orbanui

ELTA2013.08.30 09:56

Dvi pagrindinės Vengrijos opozicijos partijos, artėjant kitą pavasarį vyksiantiems rinkimams, susitarė dėl koalicijos, praneša „Reuters“.

Dvi pagrindinės Vengrijos opozicijos partijos, artėjant kitą pavasarį vyksiantiems rinkimams, susitarė dėl koalicijos, praneša „Reuters“.

Opozicijos susitarimas gali tapti rimtu iššūkiu ministro pirmininko Viktoro Orbano valdančiajai partijai, kuri iki šiol naudojosi kairiųjų opozicijos nesutarimais.

Socialistų partija ir buvusio ministro pirmininko Gordono Bajnai`aus partija „Egyutt 2014“ išsprendė daugiausia nesutarimų kėlusį klausimą ir susitarė, kaip po pergalės rinkimuose būtų siūlomas jų kandidatas į premjero postą.

Vengrijos parlamento rinkimai vyks 2014 metų balandį arba gegužę. Apklausos rodo, kad V. Orbano konservatorių partija „Fidesz“ pirmauja, bet apie pusę Vengrijos rinkėjų yra neapsisprendę.

Pagal Vengrijos rinkimų sistemą, rinkėjai turi atiduoti du balsus – vieną už konkrečius kandidatus ir vieną už partiją. Pagal susitarimą, dvi kairiųjų partijos kandidatus rinkimų apygardose kels bendrai, bet partijų rinkimuose dalyvaus atskirai. Daugiau balsų surinkusi partija siūlys savo kandidatą į premjerus, o kita partija pasiūlymui pritars.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt