Pasaulyje

2019.01.29 11:44

Rusijoje V. Putino siūlymu ruošiamasi įteisinti „neišvengiamus“ kyšius ir korupciją

LRT.lt 2019.01.29 11:44

Rusijos Teisingumo ministerija siūlo „išskirtinėmis aplinkybėmis“ nebausti pareigūnų ir tarnautojų, kurie davė kyšį ar turi kitų korupcinių santykių. Šias įstatymo pataisas praėjusiais metais pasiūlė šalies prezidentas Vladimiras Putinas, rašo „The Moscow Times“.

V. Putinas šį siūlymą pateikė išdėstydamas savo kovos su korupcija planą 2018 m. liepą. Įstatymo pataisos leistų valstybės tarnautojams ir pareigūnams išvengti teisėsaugos persekiojimo dėl korupcijos „išskirtinėmis aplinkybėmis“.

Rusija yra viena iš labiausiai korumpuotų valstybių pasaulyje. „Transparency International“ sudarytame korupcijos reitinge, šalis užima 138 vietą iš 180.

Rusijos Teisingumo ministerija nenurodo, kokios yra tos „išskirtinės aplinkybės“, kurios leistų valstybės tarnautojams išvengti atsakomybės už korupciją, praneša „The Moscow Times“. Kaip praneša Rusijos žiniasklaida, daugiau informacijos apie konkrečias numatytas sąlygas bus pateikta po viešo pakeitimų aptarimo vasario mėnesio pradžioje.

„Transparency International“ Rusijoje vadovas Ilja Šumanovas leidiniui „The Moscow Times“ sakė, jog įstatymo pakeitimai sukurs skyles, kuriomis naudosis korumpuoti pareigūnai ir tarnautojai, kad išvengtų teisinės atsakomybės.