Pasaulyje

2019.01.29 09:18

Baltieji rūmai patvirtino JAV viceprezidento pokalbius su Venesuelos opozicija

BNS 2019.01.29 09:18

Baltųjų rūmų nacionalinio saugumo patarėjas Johnas Boltonas antradienį patvirtino žiniasklaidos pranešimus, kad JAV viceprezidentas Mike`as Pence`as bendravo su Juanu Guaido, pasiskelbusiu Venesuelos laikinuoju prezidentu.

„Viceprezidentas kelis kartus bendravo su laikinuoju prezidentu Guaido“, – per trumpą spaudos konferenciją pareiškė J. Boltonas.

Jis pridūrė, kad M. Pence`as „artimiausiu metu“ susitiks su vienu J. Guaido atstovu, paskirtu Venesuelos laikinuoju pasiuntiniu Jungtinėms Valstijoms.

Kaip pirmadienį remdamasis savo šaltiniais pranešė laikraštis „The Wall Street Journal“, Donaldo Trumpo administracija remia Venesuelos opoziciją pagal paruoštą slaptą planą.

Leidinio žiniomis, M. Pence`as telefonu patikino J. Guaido, kad Vašingtonas jį palaikys, jeigu opozicijos vadovas perims valdžią iš Venesuelos lyderio Nicolas Maduro ir pasiskelbs prezidentu remdamasis viena iš konstitucijos nuostatų.

„The Wall Street Journal“ teigimu, po šio skambučio buvo pradėta vykdyti planą, kurį JAV administracija pastarąsias savaites slaptai ruošė koordinuodama veiksmus su savo sąjungininkais ir Venesuelos opozicija.

Jau kitą dieną, sausio 23-ąją, Nacionalinio Susirinkimo pirmininkas N. Maduro vyriausybę pavadino neteisėta ir pasiskelbė laikinuoju valstybės vadovu. Kaip ir buvo žadėta, jam palaikymą nedelsdamas išreiškė D. Trumpas.