Pasaulyje

2019.01.28 15:42

Popiežius Pranciškus atmeta galimybę naikinti kunigų celibatą

LRT.lt 2019.01.28 15:42

Popiežius Pranciškus pareiškė, kad tikrai nesiruošia keisti kunigų celibato reikalaujančios nuostatos, praneša „Reuters“.

Kalbėdamas su žurnalistais lėktuve pakeliui į Romą iš Panamos, kur viešėjo lankydamasis Pasaulių jaunimo dienose, pontifikas atmetė galimybę pakeisti šią Katalikų Bažnyčios nuostatą. Tačiau jis pakartojo, kad yra atviras diskusijoms apie vyresnių, jau vedusių, vyrų įšventinimą į kunigystę išskirtinėmis aplinkybėmis, kai atokiose vietovėse nėra kitų dvasininkų.

„Manau, kad celibatas yra dovana Bažnyčiai. Nesutinku su tais, kurie teigia, jog celibatas turėtų būti ne visuotinas“, – lėktuve surengtoje spaudos konferencijoje sakė popiežius Pranciškus, cituoja „Reuters“.

Jis pažymėjo, jog kunigais išskirtinėmis aplinkybėmis galėtų tapti taip vadinami „Viri Probati“ (lot. „tinkami vyrai“) – vyresni, vietinių katalikų bendruomenės iškilūs atstovai, sukūrę šeimas ir užauginę vaikus. Tokiu būdu, pasak pontifiko, būtų galima spręsti dvasininkų trūkumo problemą atokiose Ramiojo vandenyno ir Amazonės vietovėse. 

Kaip pažymi „Reuters“, ši tema greičiausiai vyraus spalio mėnesį Vatikane vyksiančiame Amazonės regiono vyskupų sinode.