Naujienų srautas

Pasaulyje2019.02.03 09:22

Dėl aviakatastrofos Nepale kalta piloto psichikos sveikata, atskleidė tyrėjai

LRT.lt 2019.02.03 09:22

Praėjusių metų kovą Nepalo sostinėje Katmandu įvyko aviakatastrofa, kai tūpti bandęs lėktuvas užsidegė ir žuvo 51 juo skridęs keleivis. Dabar baigto tyrimo išvadose nurodoma, jog dėl katastrofos kaltas pilotą ištikęs emocinis išsękimas, praneša BBC.

Lėktuvas, kuriuo iš Bangladešo sostinės Dhakos į Katmandu skrido 71 žmogus užsidegė, kai bandė leistis Nepalo sostinės oro uoste. Iš pradžių manyta, kad katastrofą sukėlė prasta komunikacija tarp orlaivio ir oro erdvę kontroliuojančių pareigūnų.

Tačiau tyrimą vykdę specialistai teigia, jog lėktuvo pilotas prieš katastrofą šaukė ant įgulos narių ir netgi rūkė kabinoje. Nepalo Nelaimingų atsitikimų tyrimo komisija nustatė, kad BS211 reiso pilotas buvo „emociškai sutrikęs ir patyrė stresą“, nes įgulos narė „kvestionavo jo reputaciją“, rašo BBC.

52-ejų sulaukęs pilotas 1993 m. buvo atleistas iš Bangladešo oro pajėgų dėl depresijos, tačiau vėliau jam leista pilotuoti civilinius orlaivius.

Lėktuvas nepataikė tinkamai nusileisti ant Katmandu Tribhuvano tarptautinio oro uosto tako, nuo jo nuslydo šlaitu į apžėlusį lauką ir užsidegė. Katastrofoje žuvo abu lėktuvo pilotai ir 47 keleiviai. Tai pragaištingiausia aviakatastrofa Nepale per 26 metus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi