Naujienų srautas

Pasaulyje2019.01.28 10:07

Politinė krizė Venesueloje gilėja: kviečia kariuomenę „stoti tautos pusėn“

Laikinuoju Venesuelos prezidentu pasiskelbęs opozicijos lyderis Juanas Guaido ragina šalies gyventojus šią savaitę rengti masinius protestus prieš išrinktą šalies vadovą Nicolasą Madurą ir vyriausybę. J. Guaido pakvietė šalies kariuomenę „stoti tautos pusėn“, tačiau N. Maduro teigia, jog ginkluotosios pajėgos palako jį.

Opozicinis parlamento lyderis J. Guaido teigia, kad trečiadienį planuojamos demonstracijos turi būti taikios ir paralyžiuoti šalį. Tuo metu pats N. Maduras dalyvavo kariuomenės parade, taip siekdamas pademonstruoti, kad turi kariškių paramą.

Opozicijos lyderio veiksmus jis apibūdino kaip perversmą ir atmetė kelių Europos Sąjungos šalių raginimą skubiai paskelbti pirmalaikius rinkimus. Jei tai nebus padaryta, ES valstybės žada pripažinti J. Guaido Venesuelos vadovu.

Tai jau padarė daugiau nei 20 valstybių. Sekmadienį tokį žingsnį žengė Australija ir Izraelis. JAV prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Johnas Boltonas įspėja Venesuelą, kad bet kokie grasinimai opozicijos lyderiui ar Amerikos diplomatams sulauks rimto atsako. Dauguma Lotynų Amerikos valstybių taip pat palaiko J. Guaido.

Tuo tarpu socialistą N. Maduro palaiko Rusija, Turkija, Iranas, Kinija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi